Premiérové triumfy. V zámoří slavil Mexičan, v Evropě Skot

Robert MacIntyre

Jak PGA Tour, tak European Tour poznaly v neděli nové šampiony. První tituly na dvou nejprestižnějších golfových sériích získali Mexičan Carlos Ortiz a Skot Robert MacIntyre. Ten navíc ovládl vůbec první turnaj v novém formátu pod názvem Showdown.

Evropská série zůstala na Kypru v resortu Aphrodite Hills, kde se konal druhý turnaj ve dvou týdnech. Na premiérovou návštěvu European Tour na ostrově ve Středozemním moři pak nikdy nezapomene teprve 24letý skotský golfový talent Robert MacIntyre.

Ten na sebe poprvé výrazněji upozornil golfový svět v roce 2018, kdy dvakrát neuspěl v play-off na Challenge Tour. Loni pak skončil senzačně dělený šestý na The Open a nyní si připsal první velký titul.

Na Kypru přitom triumfoval v inovativním formátu, kdy se výsledky po druhém i třetím kole, po kterých navíc pokaždé přišel cut, resetovaly. Do finálové rundy tak šlo nejlepších 19 hráčů Cyprus Showdown shodně s parem, což nejvíce sedělo mladému Skotovi.

MacIntyre si totiž nechal své nejlepší kolo turnaje na jeho samotný závěr, když zahrál i díky třem berdíkům na závěrečných čtyřech jamkách za 64 ran (-7) a vyhrál o ránu před Japoncem Masahirem Kawamurou.

"Je to neskutečné. Je to něco, o čem jsem snil už jako malý kluk. ... Formát, kterým se v tomto týdnu hrálo, mi seděl a využil jsem toho. V posledních šesti měsících jsem hodně dřel, a nemyslel jsem přitom na vyhrávání turnajů, ale na to, abych hrál svůj golf," řekl MacIntyre.

Konečné výsledky turnaje European Tour naleznete zde.

Nového šampiona nalezla v neděli také zámořská PGA Tour, kde ovládl generálku na Masters 29letý Mexičan Carlos Ortiz. Ten přitom musel ve finálovém kole odolávat tlaku velkých jmen, udržel je ale za sebou.

Největší hrozbou byl první hráč světa Dustin Johnson, který však v závěru nedokázal zaskórovat na pětiparu 16. jamky a následně neproměnil ani velkou birdie šanci na sedmnáctce. A dohrál se skóre -11.

Ortiz vše sledoval z první řady v rámci posledního flightu a ještě tři jamky před koncem byl na stejném skóre. Pak ale doklepával do birdie na šestnáctce a vše potvrdil fantastickým birdie na závěrečné osmnáctce.

"Snažil jsem se soustředit pouze na svou hru. Tvrdě pracuji na tom, abych zůstával pozitivní, trpělivý a nenechával emoce brát mi to nejlepší. Myslím, že jsem v tomto týdnu odvedl skvělou práci," zářil štěstím Ortiz.

Konečné výsledky turnaje PGA Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení