Koepka se cítí "dobře jako vždycky", před Masters musí hrát

Brooks Koepka

Blíží se golfový major, což je v posledních letech parádní disciplína Brookse Koepky. Bývalý první hráč světa ale momentálně k největším favoritům Masters týden před jeho startem nepatří. Že by tomu tak mělo být chce dokázat v tomto týdnu na Houston Open.

Od roku 2017 vyhrál turnaj velké čtyřky čtyřikrát, když dvakrát slavil na US Open i PGA Championship. V dalších dvou případech skončil druhý, a to loni na US Open a také Masters.

Právě do Augusty zamíří nejlepší golfisté v příštím týdnu a řada z nich zvolila jako generálku turnaj v Houstonu. Je mezi nimi také Koepka, který věří, že zdravotní problémy jsou minulostí a že najde ztracenou formu.

"Cítím se skvěle. Mnohem lépe, než před třemi týdny v Las Vegas. To už je nyní za mnou. Cítím se dobře jako vždycky, jen potřebuju jít hrát. Potřebuji nějaká ta opakování, protože mám pocit, že už je to hrozně dávno. Proto hraju v tomto týdnu," řekl Koepka před Houston Open.

Aktuálně až 12. hráč světa se od loňské operace kolene a kvůli problémům s kyčlí v posledních měsících trápil, když v tomto roce skončil ze čtrnácti startů jen dvakrát v TOP 10. Sebevědomí mu však nechybí.

"Vše je, jak má být. Fyzicky jsem v pohodě. Nemůžete soudit hráče, když je něco bolí, a já měl hodně těžký rok. Nyní jsem ale v situaci, kdy se cítím dobře a mohu dělat, co potřebuji," prozradil Koepka.

Držitel rekordu na Kunětické Hoře je podle všeho v pohodě: "Konečně mohu trefovat rány, které chci. Ať už jde o draw, vysoké draw, nízký fade... cokoliv. Mohu tvarovat své rány a rozhodně si více věřím."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení