Golfový showdown na Kypru, European Tour nabídne unikátní formát

Aphrodite Hills

Nový a naprosto unikátní herní formát čeká v tomto týdnu na golfsity na European Tour. Ty čeká historicky druhý turnaj na Kypru, během kterého si vyzkouší, jaké je to hrát na rány prakticky každý den od nuly. Cyprus Showdown vyhraje ten, kdo bude nejlepší v neděli.

Evropská série v posledních letech přišla s několika novými herními formáty, kterými chce trochu oživit tradiční týden co týden stejné čtyřkolové golfové bitvy na rány, které občas vystřídá jamkovka.

Tentokrát přijde v překrásném resortu Aphrodite Hills, kde se v minulém týdnu konal vůbec první kyperský turnaj v historii European Tour, na řadu sice čtyřkolový turnaj na rány, ovšem podole nových pravidel.

Úvodní dva dny budou klasickým bojem 105členného startovního pole o cut. Tím projde v pátek večer 32 nejlepších hráčů a dělená místa, poté však přijde něco nového, na co nejsou hráči zvyklí.

Vynulování jejich průběžných výsledků!

V sobotu ráno tak vyrazí všichni hráči na hřiště s parem a do finálového kola se probojuje pouze 16 nejlepších a všechna dělená místa. Po sobotě tak přijde na řadu další cut, a tak další reset výsledků.

Také do finálové rundy tak půjdou hráči "od nuly". Vyhrát tak bude moci kdokoliv, dosavadní výsledky nebudou hrát žádnou roli. Ten nejlepší si v neděli dojde nejen pro pohár, ale i pro šek na 200 000 eur.

"European Tour byla v posledních letech průkopníkem inovativních formátů, a proto vítáme tento nový formát, na který dojde při naší první návštěvě Kypru," nechal se už v polovině října slyšet Ben Cowan z European Tour, kterého čeští fanoušci znají i díky Czech Masters.

Ten věří, že nový herní formát golfové fanoušky zaujme: "Tento napínavý formát nepochybně upoutá pozornost, užijí si ho televizní diváci po celém světě a zajistí akci v Pafosu dramatické vyvrcholení."

Pro hráče se bude jednat o úplně novou zkušenost. Jsou totiž zvyklí, že v neděli už mají karty jasně rozdané a o titul často bojují jednotky z nich. A i když se někomu podaří zamířit výrazně pod par, pokud je jeho ztráta po sobotě výrazná, nemá šanci na vítězství. Zde tomu bude jinak.

Nikdo tak nebude mít nic jistého, což určitě ocení také televizní diváci, kteří budou sledovat golfovou bitvu mezi všemi hráči do poslední jamky. V Česku bude turnaj vysílat od čtvrtka do neděle Golf Channel.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení