Daly bojuje s rakovinou po svém. Poslouchá doktory a hraje skvělý golf

John Daly

Když doktoři diagnostikovali Johnu Dalymu rakovinu močového měchýře, nesložil se. Právě naopak. Americký golfový rebel se rozhodl nejtěžšího soupeře ve svém životě porazit a jak je vidět, prospívá mu to i při hře. V pátek zahrál své nejlepší kolo na PGA Tour Champions.

Daly hraje v tomto týdnu svůj čtvrtý turnaj poté, co se dozvěděl, že je zle. A má to na akci TimberTech Champions skvěle rozehrané, když po prvním kole dělí vedení s Jimem Furykem. Oba zahráli za 64 ran (-8).

"Dneska jsem to prostě dobře trefoval. I špatné drivy jsem mohl najít a hrát. A skvěle jsem puttoval," okomentoval své nejlepší kolo, jaké kdy za zámořském seniorském okruhu zahrál, 54letý Američan.

Během úvodní rundy zahrál celkem osm berdíků a také eagle na pětiparové osmnáctce, na které zakončoval svou první polovinu kola. A kdyby nezahrál bogey na pro něho závěrečné devítce, vedl by sám.

"Jsou zde velmi dobré greeny a já se dnes s putterem v ruce cítil opravdu velmi dobře. Když se ale podíváte na výsledky, je jich tam skutečně hodně nízkých," dodal Daly s tím, že pod par se v pátek na hřišti The Old Course at Broken Sound dostalo 65 hráčů z 81členného startovního pole.

Po dohrání se mimo jiné vyjádřil i ke svému současnému zdravotním stavu, když bojuje s těžce vyléčitelnou rakovinou močového měchýře: "Jsem pořád unavený, na to mě ale doktoři připravovali."

"Snažím se pít správné věci, ale je těžké mě udržet daleko od dietní koly. Jsem na sebe ale pyšný. Dnes jsem vykouřil jen šest cigaret, obvykle jich je tak krabička a půl," prozradil John Daly, který již dříve řekl, že se oholí, až rakovinu porazí. Věříme, že to bude brzy!

Přímý přenos z druhého kola turnaje TimberTech Championship sledujte v sobotu od 20:00 na stanici Golf Channel. Výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení