Spilková letos možná dohrála. Můj golf se zase obrátí správným směrem, věří

Klára Spilková

S jistotou karty pro LPGA i v příštím roce už Klára Spilková vyhlíží nový ročník americké série. Momentálně 93. hráčka pořadí sezonního žebříčku Race to CME Globe se vrátila ze šňůry zámořských turnajů domů, kde bude odpočívat, trénovat a čekat, zda se přece jen ještě neuvolní místo na posledních turnajích roku.

"Všude jsem náhradnicí, a to celkem hluboko pod čarou. Naděje sice je, ale spíše malá, i když každý týden se spousta hráček z turnajů odhlašuje, buď kvůli zdraví, nebo únavě. Škoda, že vinou pandemie byly kromě jiného zrušeny také kvalifikace na všechny turnaje LPGA," lituje dlouhodobě nejlepší česká golfistka, která tak nyní musí čekat.

Spilková zkoušela získat sponzorské pozvánky na následující dvě akce LPGA, hrané od 19. listopadu v Belleair na Floridě, a pak od 3. prosince v The Colony v Texasu, ale pořadatelé odepsali s tím, že je plno.

"Místa na pozvání jsou vždy jen tři nebo čtyři. Přihlásila jsem se taky na US Women´s Open (od 10. prosince v Texasu), ale jsem tam rovněž jako rezerva," vysvětluje. O startech na Ladies European Tour neuvažovala.

Statusy hráček LPGA pro rok 2021 se vzhledem k letošním pandemickým restrikcím nemění. Na kartu z loňské Q-series se Klára může dostat prakticky do všech turnajů, které nemají omezené startovní pole. K tomu by mohla hrát i na nižší Symetra Tour, kde má také plný status.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Raw&Salty 

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

Koncem roku se chce vrátit na Floridu a v rámci přípravy na další sezonu uvažuje o případných startech na tamních minitour. To vše kvůli herní praxi. Té na podzim bylo dost, byť kýžené výsledky nepřinesla.

"Hrála jsem, kde jsem mohla. Bylo to asi devět turnajů za posledních dvanáct týdnů. Chtěla jsem si vylepšit pozici a tlačila jsem na výsledky. Nemůžu přitom říct, že bych hrála špatně. Cítila jsem se fajn, při tréninku na Floridě jsem švihala výborně a na turnaje cestovala s velkou chutí," ohlédla se za herním podzimem.

Dobrý pocit ze hry ale cuty nepřinesl, Spilková neuspěla ani jednou z posledních šesti turnajů na LPGA. Celkově si letos v zámoří zahrála finálová kola jen třikrát, připsala si ale svůj nejlepší výsledek na okruhu, když obsadila hned na prvním turnaji roku dělené osmé místo. 

"Poslední dva turnaje, to byla spíš smůla. Dvě trestné rány na KPMG Women´s PGA Championship jsem už nedohnala. Před týdnem v Georgii jsem zažila v úvodním kole takový den blbec. Párkrát míč skončil v roughu a dvakrát v řízku na fairwayi, odkud to ale bylo ke greenu ještě asi 170, 180 metrů. Druhý den už přinesl takový obraz hry, jaká ve skutečnosti je, ale pozdě," vrátila se ke svým posledním turnajům.

"Občas se to holt správně neposkládá. Vím ale, že hra tam je. V přípravě odvádím maximum. Všechno v životě ale má svůj důvod a věřím, že se můj golf zase obrátí správným směrem," uzavírá Klára Spilková.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení