Spilková se loučila dobrým kolem, cut jí utekl o dvě rány

Klára Spilková

Nepovedené první kolo stálo Kláru Spilkovou na Drive On Championship cut. Ve druhém se totiž nevzdala a nakonec jí k postupu do víkendových kol chyběly dvě rány. Mohlo za to mimo jiné double bogey ze závěru kola, Češka na LPGA neuspěla pošesté v řadě.

Po prvním kole byla Spilková v Greensboro po kole za 80 ran (+8) na posledním místě, daleko od průběžné hranice cutu. Ve druhém kole však zabojovala a cut ve finále nebyl až tak daleko.

Nejlepší česká golfistka startovala v pátek na druhé devítce a po osmi jamkách byla jednu ránu pod par. Pak ale zahrála eagle na pětiparové osmnáctce, díky čemuž se vrátila do hry o cut.

Aby jím prošla, potřebovala si na druhé devítce polepšit ještě o dvě rány. Bohužel přišlo double bogey na pětce, které sice vymazala dvěma berdíky v samém závěru (8, 9), na cut to ale nestačilo.

Po kole za 69 ran (-3) si Spilková polepšila na celkové skóre +5, což znamenalo ztrátu dvou ran na hráčky na děleném 70. místě, které jako poslední postoupily do víkendových bojů. 

Nejlépe je na tom v polovině turnaje Ally McDonald, která vede se skóre -10 o ránu před Danielle Kang a Biancou Pagdanganan. Jessica Korda je s mínus třemi na děleném 21. místě.

Přímý přenos z třetího kola sledujte od 19:00 na Golf Channelu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení