Česká golfová federace vzkazuje hráčům i hřištím: Hrajeme dál!

Ilustrační foto

Nová středeční nařízení vlády České republiky v boji s pandemií koronaviru COVID-19, která platí od čtvrteční šesté hodiny ranní, zatím na golf přímý dopad nemají. Alespoň podle Právní komise České golfové federace, podle které mohou hřiště dál sloužit golfistům.

Pokud jste si během středy nebyli jistí, zda v následujících dnech, na které je velmi příznivá předpověď, budete moci vyrazit na golf, nejste sami.

O prvotní nejednoznačnosti opatření nejlépe mluví i chování resortů – zatímco některé raději informovaly o tom, že ve čtvrtek zavřou, jiné hlásaly, že pokračují. Ty pak podpořila také samotná ČGF.

Přestože byl od čtvrtka omezen v Česku volný pohyb osob a některé služby, golf podle Právní komise těží z toho, že se jedná "o pobyt v přírodě nebo v parcích". A tudíž je možné ho i nyní provozovat.

"Individuální hra není zakázána, neboť jsou výslovně povoleny cesty za účelem pobytu v přírodě a zpět a pobyt v přírodě nebo parcích. Máme tedy za to, že část přírody, ve které se nachází udržovaná zeleň (v našem případě 'golfiště'), vždy naplňuje popisovanou 'přírodu'," stojí mimo jiné ve shrnutí dopadů nových opatření od Právní komise, které Česká golfová federace ve středu večer umístila na svém webu.

Její doporučení se opírá o další výklad vládních nařízení: "Zároveň, pokud jde o krizové opatření č. 1079 je výslovně zakázán provoz a používání sportovišť ve vnitřních prostorech staveb a vnitřních prostor venkovních sportovišť. Tím, že jsou výslovně zakázány vnitřní sportoviště a není nikde žádná zmínka o zákazu venkovních sportovišť, s přihlédnutím k tomu, že je uveden zákaz provozu a používání vnitřních prostor venkovních sportovišť, lze výkladem (za použití argumentu a contrario) dojít k závěru, že na provoz venkovních sportovišť zákaz necílí."

Golfisté tak podle Právní komise ČGF mohou hrát golf, ale jen v maximálním počtu 2 osob, pokud se nejedná o členy jedné domácnosti. V tom případě může být flight klidně čtyřčlenný.

To samé platí pro prostory driving range, i zde ale musí jednotlivé skupinky od sebe zachovávat rozestupy nejméně dva metry. Samotné placené trénování pak v krizovém opatření č. 1079 v zákazech nefiguruje.

Co je naopak i nadále zakázáno? Pořádání turnajů, zájmové kroužky golfu dětských skupin, využívání toalet, šaten a sprch a provozování golfové recepce a golfové prodejny nebo spolková činnost.

A ještě jedna důležitá věc – nezapomínejte, že platí zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech. Takže se raději s blížícím se chladným počasí při cestě na golf tepleji oblečte. "Jinak" se totiž nezahřejete.

Kompletní dokument od Právní komise ČGF naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení