Jiří Zuska slaví první titul v USA, domácí akci dominoval

Jiří Zuska

Jiří Zuska si o víkendu připsal svůj první zámořský univerzitní titul. Jednoznačně ovládl akci University of Louisville GCAA Amateur, která se se hrála na domovském hřišti jeho univerzity v Louisville.

Také zámořská univerzitní sezona je výrazně ovlivněna pandemií koronaviru, když se nehrají tradiční týmové turnaje, na které dojde až v novém roce. Na řadu tak přicházejí pro hráče spíše jednorázové podniky. 

Jeden z nich se hrál koncem minulého týdne v University of Louisville Golf Clubu, když šlo o turnaj z GCAA Amateur Series.

Ta se hraje po celých Spojených státech a o víkendu zavítala letos na podzim podruhé a naposledy také do Kentucky. A Zuska, hráč místních Cardinals, toho ve svém domácím prostředí využil k vítězství.

Po prvním i druhém kole mu patřila druhá příčka, když před finálovou rundou před ním byl o dvě rány Thomas Giroux. Ten však ve finálové rundě vybouchl, na hřišti poztrácel šest ran a šanci nabídl ostatním.

Využil ji dlouhodobě nejlepší český amatér.

Zuska, aktuálně 248. hráč světového amatérského žebříčku, se díky třem vyrovnaným kolům za 67, 65 a 69 ran dostal na celkové skóre -15 a vyhrál o sedm ran před trojicí hráčů na děleném druhém místě.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení