Inspirace Brysonem. Také Rory McIlroy se snaží prodloužit

Rory McIlroy

Rory McIlroy dlouho patřil během své kariéry k hráčům, kteří určovali trend hry z týčka, především co se týče délky ran. V posledních letech ale zaostává za některými americkými ranaři, letos pak jako prakticky celý svět za Brysonem DeChambeauem. Teď to chce změnit.

Je to skoro až symbolické. Ještě loni McIlroy kraloval. Vyhrál čtyři turnaje na PGA Tour, včetně FedEx Cupu, a díky tomu se začátkem tohoto roku stal znovu světovou jedničkou. Sbíral jedno TOP 10 za druhým.

Jenže pak přišla tříměsíční koronapauza a pořádky se změnily. Zatímco McIlroy vypadl z tempa, DeChambeau pokračoval v nečekaném volnu v nabírání síly a od léta udivuje golfový svět svými bombami.

Vyhrál díky nim i dva turnaje včetně US Open před necelými čtyřmi týdny. Nyní si až do Masters dává volno, během kterého chce dál posunovat svou hru, tentokrát díky analýze a testování vybavení. McIlroy naopak v tomto týdnu na CJ Cupu startuje a přiznává, že pracuje na své délce ran.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený RORY (@rorymcilroy),

A nechal se při tom inspirovat DeChambeauem. Čím?

"Jojo, v posledních dvou týdnech jsme na tom pracovali. Myslím, že jako golfisté se až příliš soustředíme na to, kam míček letí. A zde podle mě udělal Bryson jednu skvělou věc," řekl novinářům McIlroy.

Jakou? "Jen trefoval míček do sítě a bylo mu jedno, kam jde. Pouze se snažil získat co nejvíce rychlosti a neřešil cíl. Na to se zaměřil až poté."

"Z toho, co jsem už dokázal a o co jsem se v posledních dvou týdnech při experimentech snažil... Nikdy jsem holí nešvihal rychleji a také rychlost mého těla je největší, jaká kdy byla," přiznal McIlroy. "Minimálně vím, že pokud bych to chtěl, tak to dokážu," dodal.

Jak se bude dařit nejen McIlroyovi ale i dalším hráčům na CJ Cupu, který se hraje v tomto týdnu na hřišti Shadow Creek v Las Vegas, sledujte v přímých přenosech na Golf Channelu od čtvrtka do neděle vždy od 23:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení