DeChambeau testuje, chce do Masters odpálit 2000 míčků

Bryson DeChambeau

Až do listopadového Masters Brysona DeChambeau na turnajích neuvidíme, rozhodně to ale neznamená, že by se americký golfový Hulk flákal. V plánu má opět trochu posunout svou hru, tentokrát díky vybavení. Na drivingu ho tak nyní pořádně otestuje.

DeChambeau už několik měsíců udivuje svou délkou ran, které prodloužil nekonečnými hodinami strávenými v posilovně a následně na drivingu, kde optimalizoval svůj švih s ohledem na získanou svalovou hmotu.

Nyní se pokusí získat ještě nějaké ty metry díky současnému vybavení.

"V následujících dvou měsících mě čeká dost práce co se týče vybavení. To je hlavní důvod, proč si beru volno," přiznal novinářům po svém posledním turnaji, který odehraje před Masters v Augustě.

Na Shriners Hospitals for Children Open po prvním kole za 61 ran (-9) vedl, a ještě po druhém ztrácel na první místo jedinou ránu. Pak mu ale nevyšel úvod kola třetího a musel se spokojit s dělenou osmou příčkou. 

Už na Masters, kam dorazí díky US Open jako čerstvý major šampion, by ale chtěl být herně ještě lepší: "Mám pocit, že své výhody mohu ještě vylepšit díky vybavení. To jsem ještě nedělal, ale pracujeme na tom."

V rámci svého testování plánuje v následujících čtyřech týdnech odpálit na drivingu kolem 2000 míčků a část z nich bude i s 48palcovým driverem, což je největší povolená délka podle Pravidel golfu.

"Chci najít další jasné přednosti, které mi pomohou se neustále zlepšovat. A to pokaždé, co budu hrát. Očividně to pomáhá. Myslím, že za poslední rok zde je velká změna a nezastavuji," dodal DeChambeau.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení