O křeslo prezidenta České golfové federace se ucházejí čtyři kandidáti

Česká vlajka

Česká golfová federace (ČGF) si bude v příštím roce volit na další čtyři roky své nové vedení. Na post prezidenta byli oficiálně oznámeni čtyři uchazeči, v abecedním pořadí se jedná o Petra Dědka, Vratislava Jandu, Pavla Viduru a Juraje Wernera.

Petr Dědek, šéf promotérské společnosti Relmost a majitel stanice Golf Channel, je do golfového prostředí zapojený aktivně od roku 2012, kdy vrátil do Česka turnaje Challenge Tour a později také European Tour. 

"Rozhodl jsem se kandidovat, protože chci českému golfu pomoct. Vzhledem k situaci, která na sport ekonomicky dolehne, budou ještě důležitější zkušenosti jak z golfového prostředí, tak z byznysu. Vést federaci bude v příštích letech svým způsobem o krizovém manažerství," myslí si Dědek, podle časopisu Forbes 54. nejbohatší Čech.

Ten věří, že v současné těžké situaci má českému golfu co nabídnout: "Mám za sebou třicet let podnikání, a pokud bych nedokázal zvládnout kritické momenty, nejsou mé firmy, tam kde jsou. Zároveň musíme zachovat vše dobré, co se povedlo federaci vytvořit pod vedením Zdeňka Kodejše a na to chci navázat. O post prezidenta ČGF se ucházím jako nezávislý člověk. Nejdu do toho pro někoho a za někoho. Pokud se stanu prezidentem ČGF, nemusím se za to nikomu odměňovat."

"Co je potřeba dělat? Pracovat jak na zvyšování počtu golfistů, tak v této době hlavně na jejich udržení. Hráči tvoří ekonomiku hřišť. Cílovou skupinou musí být rodina a její členové. Golf je sportem na celý život. Je nutné se také zaměřit na sportovní golf, kde se nedaří zvládat přechod od amatérů k profíkům. Témat je opravdu hodně," dodává Dědek.

Dalším kandidátem je v golfovém prostředí zatím neznámý právník Vratislav Janda, který pracuje v nadnárodní potravinářské společnosti. Vyrostl ve sportovním prostředí. Jeho otec byl mnohonásobným mistrem republiky v šermu a on sám to v šermu dotáhl do reprezentace. V jeho programu se píše o změnách České golfové federace. Chtěl by přepsat stanovy a změnit vnitřní strukturu.

"Chceme proměnit Českou golfovou federaci ve skutečnou federaci! Federativní uspořádání znamená rovnoprávné postavení různých vedle sebe existujících a vzájemně na sobě závislých celků. Tím dnešní ČGF není. Myšlenka 'federace' nám ale připadá správná, teď máme příležitost ji konečně naplnit," píše Janda ve své kandidatuře.

Právníkem je i další kandidát Pavel Vidura, který v současné době vede Rozhodčí komisi ČGF. Posledním kandidátem je současný viceprezident Juraj Werner. Zkušený golfový matador z Brna šéfuje komisi pro marketing a média a zároveň vykonává funkci prezidenta Golf Clubu Brno.

Seznam kandidátů do volených funkcí ČGF 2021-2025

Prezident: Dědek Petr, Janda Vratislav, Vidura Pavel, Werner Juraj
Viceprezident: Čelikovský Karel, Kuča Michal, Loužecký st. Jan, Maršík Dominik, Mergl Jan, Werner Juraj
Hospodář: Stilerová Maria
Předseda STK: Libecajt Aleš
Člen výboru pro spolupráci s regionem Západ A: Rulák Michal
Člen výboru pro spolupráci s regionem Západ B: Maršík Dominik
Člen výboru pro spolupráci s regionem Východ A: Strnad Jiří
Člen výboru pro spolupráci s regionem Východ B: Holiš František, Kuča Michal, Werner Juraj
Kontrolní komise: Uhlík Petr

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení