Mikina s kapucí jako další krok golfu kupředu

Tyrrell Hatton

Golf se v minulém týdnu opět trochu více otevřel světu. A to díky Tyrrellu Hattonovi a dalším hráčům, které obléká adidas. Ve Wentworthu totiž vyrazili do chladného počasí v mikině s kapucí. A to nebylo všechno, Hatton v ní dokonce slavný turnaj nakonec vyhrál.

Pro lidi, kterým golf zase až tolik neříká, může být horlivá debata na internetu ohledně toho, zda je v pořádku honit míček po louce s golfovými holemi v ruce a kapucí přes hlavu, tak trochu bláznivá.

Jenže pro golfisty je to hodně ožehavé téma. Především pro ty, kteří za každou cenu lpí na tradicích a stoprocentní formě etikety. Pro některé už šortky, byť jen v tréninkových kolech, byly červeným hadrem pro býka, a teď dokonce mikina s kapucí? No nezbláznili jste se?!?

Nezbláznili.

Golf už před pandemií koronaviru nebyl celosvětově zrovna na vzestupu a je jasné, že současná situace ho tvrdě zasáhne. Především s ohledem na golfový turismus, který pod tíhou nejrůznější restrikcí trpí.

I proto je potřeba, aby golf začalo hrát nejen v Česku stále více "obyčejných" lidí. Nejen těch, kteří letí dvakrát za léto či zimu na golfovou dovolenou a do resortu dorazí svým novým SUVčkem.

Lepší se to, golf už rozhodně není tak snobským sportem, jakým byl v nejrůznějších etapách prakticky ve všech zemích. Ale stále ten mírný zápach nejde úplně vyvětrat. Mluvil o tom sám Hatton, když se podivoval nad tím, že jeho mikina s kapucí je vůbec tématem.

Tyrrell Hatton a Victor Perez (foto: GettyImages)

"Já si říkala, že jsou takoví polidštělí," napsala mi kamarádka na WhatsApp, když jsme nový outfit nejen Tyrrella Hattona řešili. Co si budeme povídat, především v kontrastu s občas trochu neforemným černým svetrem Victora Pereze vypadal mnohem více jako sportovec.

A o to jde. Nikdo neříká, oblékejte a chovejte se na golfu jako burani. Je nutné se ale otevřít světu, který už doputoval do roku 2020 a snad ho i přes pandemii koronaviru COVID-19 přežije.

Golf jako celek se tímto směrem v posledních letech ubírá. Někdy možná pomalu, ale ubírá. Ať už jde o zjednodušování pravidel, debatu nad koncem amatérského statusu nebo třeba to, v čem si můžete jít zahrát svou oblíbenou osmnáctku. Jestli někoho uráží, že by to mělo být v mikině s kapucí, je to jen jeho problém. Proč z toho dělat problém golfu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení