Mistři mezi mistry. Na Konopišti slavili Stará a Melichar

Stará a Melichar

Tradiční souboj českých mistrů a mistryň uplynulé sezony vidělo o víkendu Konopiště. Šampiony turnaje Tipsport Pohár Mistrů se letos stali Karolína Stará z Kaskády a Ondřej Melichar z Hostivaře.

Už 16. ročník akce přívítal na Konopišti takřka 70 mistrů a mistryň z českých golfových klubů. Úvodní den ovládla na hřišti D´Este s výsledkem 71 ran pozdější vítězka Karolína Stará. Mezi muži na tom byl po úvodním kole nejlépe Petr Dědek jr. reprezentující OAKS, který došel v paru.

Zatímco Karolína Stará si v neděli ještě polepšila o další dvě rány a se skóre -3 vyhrála o čtyři rány před druhou Michaelou Fabiánkovou, mezi muži se ve finálovém kole pořadí na špici měnilo.

Po úvodní rundě dělený čtvrtý Ondřej Melichar vystřihl parádní kolo za 70 ran a s celkově plus jednou se dostal o ránu před Petra Dědka, který v neděli na hřišti poztrácel dvě rány.

"Rozhodlo birdie na 18. jamce. Ano, hrál jsem tento turnaj podruhé, letos jsem si docela věřil, ale po sobotním výsledku jsem tak optimistický nebyl. Nakonec jsem byl šťastnější o ránu," řekl Melichar.

Absolutní vítězkou akce se však stala Karolína Stará, díky které poputuje šek na 50 000 korun na podporu mládežnického golfu na Kaskádu. 

Výsledky

Muži

  1. Ondřej Melichar (Golf Club Hostivař) 145 ran (75+70)
  2. Petr Dědek jr. (PGA National CZ, Oaks) 146 ran (72+74)
  3. David Mrákota (Golf Club Black Bridge) 148 ran (73+75)

Ženy

  1. Karolína Stará (Golf Club Brno Kaskáda) 141 ran (71+70)
  2. Michaela Fabiánková (Golf Club Stará Boleslav) 145 ran (74+71)
  3. Nela Halaburdová (Golf Club Eden Beroun) 148 ran (75+73)

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení