Spousta pocitů a emocí. Spilková je po trestu pro sebe sama vítězkou

Klára Spilková

Šla si po čtyřech nezdarech v řadě pro svůj první cut na LPGA po skoro dvou měsících. Místo toho se ale musela Klára Spilková smířit s tím, že ji z oblíbeného KPMG Women's PGA Championship vyřadilo rozhodnutí rozhodčích. Ti ji udělili dvě trestné za pomalou hru.

Spilková v pátek odpoledne zahrála na 14. jamce svého druhého kola birdie a vytvořila si náskok rány na předpokládanou hranici cutu. A přestože zbylé čtyři jamky došla herně v paru, výsledkově dvě rány ztratila.

Mohlo za to rozhodnutí rozhodčích, kteří potrestali nejlepší českou golfistku dvě trestnými ranami. Místo konečného skóre +5 z toho bylo +7. A protože se cut z +6 neposunul, skončila na turnaji Spilková předčasně. 

"Mísí se ve mně teď hrozně moc pocitů a emocí... Včera jsem na 15 dostala dvě trestné rány za pomalou hru. Věděla jsem od 14. jamky, že nás měří a bylo nám to jasně řečeno," vrátila se 25letá Češka o den později k inkriminované situaci, která ji stála pokračování v turnaji.

Co se stalo? "Na 15. greenu jsem měla dva dlouhé putty. Věděla jsem, že na každé ráně záleží, protože jsem hrála o cut. Dala jsem si na tyto dva putty nevědomě víc času, než jsem měla."

Důsledek byl možná až příliš krutý. Místo toho, aby si Spilková zahrála počtvrté v této sezoně také finálová kola, mohla jen sledovat ostatní hráčky i na třetím letošním majoru o víkendu pouze v televizi. 

"Byla jsem celý den nervózní, hřiště byla velká výzva a já zachraňovala neuvěřitelné rány. Neudělala jsem teď pár cutů v řadě, ale poslední dva týdny moje energie stoupala vzhůru a tento týden jsem hrála fakt solidně a věděla jsem, že budu hrát o víkendu," popisuje své dojmy z turnaje.

Ten pro ni ale skončil pro nečekaně brzy: "Ještě na 14 jsem dala super birdie a to mi dodalo fajn pocit a sebevědomí. Bohužel po drivu na 16 mi bylo rečeno, že jsem dostala dvě trestné rány. I přesto jsem na posledních třech jamkách bojovala a měla jsem příležitosti na birdie."

"Je to tak, jak to je. Pravidla jsou napsaná, tak jak jsou napsaná a člověk s tím nic neudělá. Jediné, co mě mrzí je, že jsem nedostala individuální upozornění o tom, že jsem byla pomalá ještě před tím, než mi byly trestné rány uděleny," posílá Spilková směrem k rozhodčím malou výtku.

Jak je u ní zvykem, ani dalším dirketem se nenechá srazit a snaží se ho brát pozitivně: "Beru to jako zkušenost a jediné, co pro sebe v tuto chvíli mohu udělat, je poděkovat za ní a jít dál s vědomím, že jsem na té nejlepší cestě. Ať je to jakkoliv, já jsem sama pro sebe po včerejšku vítězkou."

Tou skutečnou šampionkou se pak v neděli stala Korejka Sei Young Kim, která nedala nikomu šanci a pro svůj první major titul si došla naprosto dominantně. Se skóre -14 vyhrála o pět ran před krajankou Inbee Park.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení