Spilková dostala dvě trestné za pomalou hru, cut nedala o jednu

Klára Spilková

Už už to vypadalo, že Klára Spilková zlomí nepříznivou bilanci a po čtyřech neúspěších v řadě na LPGA projde cutem. Jenže pak z ničeho nic dostala v závěru druhého kola dvě trestné rány za pomalou hru, což mělo za následek jediné - cutem neprošla o jednu ránu.

Spilkové se na LPGA po návratu z Evropy nedaří. Ze čtyř turnajů neprošla třikrát cutem a ve čtvrtém případě, na majoru ANA Inspiration, odstoupila už během druhého kola pro bolest zad.

Nyní byla velmi blízko přerušení černé série na další major akci a jednom ze svých nejoblíbenějších turnajů KPMG Women's PGA Championship, nakonec ale i zde končí. Tentokrát však po zásahu zvenčí.

Nejlepší česká golfistka byla po prvním kole za 74 ran (+4) ve hře o cut, na který průběžně ztrácela jednu ránu.

V pátek ale hrála lépe. Sice nejprve zapsala dvě bogey (4, 10), po birdie na čtrnáctce se ale dostala na průběžné skóre +1 v kole a +5 pro turnaj, což jí pro závěr dávalo ještě jednu ránu k dobru na cut.

Jenže hned z další jamky odešla s dabláčem. Zahrála přitom par, jenže rozhodčí ji poté informovali o tom, že porušla pravidla ohledně pomalé hry a musí jí udělit trest dvou ran.

Místo náskoku jedné rány tak z ničeho nic Spilková na cut jednu ránu ztrácela. Na posledních třech jamkách ji už nevybojovala, s turnajem se rozloučila třemi pary. Po kole za 73 ran (+3) dohrála na celkovém skóre +7. Hranice cutu už zůstala na +6 a děleném 62. místě.

Ještě před startem druhého kola z turnaje odstoupila Nelly Korda, která uvedla za důvod problémy se zády. Její starší sestra Jessica je s plus čtyřmi na děleném 39. místě. Vede Korejka Sei Young Kim (-4).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení