DeChambeau kocovinou netrpí, opět se zapsal do historie. Čím?

Bryson DeChambeau

Šampioni často trpí tzv. mistrovskou kocovinou a při svém prvním startu po velkém úspěchu tápou. Pro Brysona DeChambeau to neplatí. Ten po triumfu na US Open vstoupil hned do svého dalšího turnaje PGA Tour ve velkém stylu a v Las Vegas se ujal vedení.

Že se jedná o něco skutečně unikátního, potvrzuje fakt, že podobný kousek se nepovedl nikomu na PGA Tour za posledních 50 let! Aby vítěz majoru hned na dalším turnaji po prvním kole vedl, to je prostě rarita.

Jenže DeChambeau má v současné době zbraně, kterým nedokáže odolávat prakticky žádné hřiště. Jeho za poslední rok získaná síla posílá míčky neuvěřitelně daleko a překonává jinak nepřekonatelné překážky.

Ve čtvrtek se o tom přesvědčilo také hřiště TPC Summerline.

Není to přitom pouze vzdálenost, ale také přesnost, čímž DeChambeau v současnosti udivuje golfový svět. V prvním kole Shriners Hospitals for Children Open trefil 11 ze 14 fairwayí v regulaci a dokonce 16 z 18 greenů! To se mu to ale trefuje, když hraje často pouze wedgemi...

Díky tomu hned pětkrát ve čtvrtek puttoval do eaglu – na všech třech pětiparech a na dvou čtyřparech. Sice neproměnil ani jeden z pěti pokusů, ale zároveň to pro něho znamenalo pět jednoduchých berdíků.

To nejlepší z 1. kola Brysona DeChambeau

"To je momentální výhoda síly v naší hře, jdou s ní dělat takové věci. Sice jsem neproměnil ani jeden, ale vše jsem si ulehčil. Bylo z toho pět birdie a hřiště je pak mnohem jednodušší," nezastírá americký ranař, který na kolo za 62 ran potřeboval 29 puttů, což není nic až tak výjimečného.

Sám přiznává, že díky schopnosti posílat míček daleko hraje jiné hřiště, než jeho soupeři: "Dělá to pro mě par hřiště 67. Kdybych tak zahrál třeba za 69 nebo 70, cítil bych to tak, že jsem zahrál několik ran nad par."

Že se DeChambeau nenechal ukolébat svým triumfem na US Open, naznačil už ve středečním Pro-Amu, na který potřeboval jen 59 ran. 

Přesto s ním řada hráčů po 1. kole drží krok i přes jeho senzační start za 62 ran (-9), což je mimochodem jeho nejnižší výsledek na úvod turnaje na PGA Tour v dosavadní kariéře. Otázkou pro zbývající tři dny turnaje v Las Vegas zůstává, kdo všechno s ním dokáže držet krok do neděle.

"Když hraji skvělý golf, mám pocit, že mohu vyhrávat každý týden. Cítím, že mám svůj švih pod kontrolou a že proměňuji hodně puttů. Vím, že dokážu hrát nízká skóre na spoustě hřištích a vyhrávat turnaje," vzkázal soupeřům DeChambeau, že je nejen v tomto týdnu nečeká nic lehkého.

Jak se bude dařit v Pennsylvánii nejen jemu v dalším kole, sledujte v přímém přenosu od 23:00 na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení