PGA Tour přivítá po koronapauze poprvé fanoušky. Kde to bude?

Bermuda Championship

Zatím na jeden týden se na PGA Tour vrátí alespoň v omezeném počtu na přelomu října a listopadu fanoušci za špagáty. Na ty se mohou těšit golfisté na druhém ročníku Bermuda Championship, který se uskuteční od 29. října do 1. listopadu na Bermudách.

Pode to poprvé od 12. března, kdy se konalo první kolo The Players, co se fanoušci objeví na turnaji PGA Tour. Druhé už se tehdy neodehrálo a přišla tříměsíční pauza způsobená pandemií koronaviru COVID-19.

Ta sice skončila v polovině června, hráči si ale od té doby musí zvykat na zámořské sérii na absolutní ticho, které tu a tam rozčísnou fanoušci za plotem nebo potlesk dobrovolníků a dalších lidí, kteří na turnaji pracují.

Během Bermuda Championship tomu ale bude jinak.

Vedení PGA Tour se totiž dohodlo s místní vládou na tom, že určitý počet fanoušků bude do Port Royal Golf Clubu vpuštěn. Přesný počet bude ještě doplněn na základě aktuálních nařízení ohledně shromažďování, která budou aktuálně na ostrově platit.

Možnost vyrazit na turnaj dostanou jak místní, tak návštěvníci ostrovů. Může za to pozitivní situace ohledně výskytu koronaviru, když k 1. říjnu z 63 613 dosavadních testů byl pozitivních jen 181. Devět lidí s virem zemřelo a aktuálních případů je v zemi pouze pět.

"Být prvním turnajem, který může přivítat fanoušky, je pro Bermuda Championship mezník, na který skutečně pyšní," řekl ředitel turnaje Sean Sovacool. Titul bude obhajovat Brenedon Todd.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení