McIlroy o DeChambeauovi: Dokonale využívá současného golfu

Rory McIlroy

Jen slova chvály má pro nového šampiona US Open Rory McIlroy. Zároveň ale ani on vlastně nechápe, jak byl Bryson DeChambeau schopný zvládnout nejtěžší zkoušku ve světě golfu, jak se US Open přezdívá, se svým stylem hry, kde je důležitější délka než přenost.

Bryson DeChambeau jednoduše mění golf a ukazuje cestu, kterou se možná vydá další generace hráčů. Cestu, na které není úplně nejdůležitější jít po fairwayi, ale hrát co nejkratšími holemi do greenu.

A to z jakéhokoliv hratelného místa.

Fakta jsou neúprosná. Přestože měl DeChambeau během US Open na hřišti Winged Foot pasáž, během které trefil jen 4 z 21 fairwayí, vyhrál naprosto jednoznačně o šest ran. A jako jediný skončil pod parem.

"Nevím, co k tomu říci, protože je to přesný opak toho, co byste od šampiona US Open čekali. On ale našel cestu, jak to dokázat," kroutil hlavou po druhém letošním majoru McIlroy, který skončil dělený osmý.

Všichni tak musí přijmout fakt, že i takto lze vyhrát US Open: "Není to způsob, který jsem já viděl jako ten správný pro tento turnaj. Je trochu těžké to pochopit a přistoupit na to."

McIlroy přitom vůbec nezpochybňuje způsob, jakým DeChambeau hraje a vyhrává turnaje. Pouze potvrzuje, že americký golfový obr dovádí k dokonalosti svou posedlost využívání všech možných cest a cestiček.

"Je to dokonalé, on dokáže využít to, v jakém stavu nyní naše hra je. Ať už je to dobře nebo ne, je to cesta. To, jak ke všemu přistupuje, že puttuje technikou arm-lock... Prostě všechno. Neříkám, že je to dobře nebo špatně, on ale prostě využívá toho, jak na tom nyní jsme," dodal McIlroy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení