DeChambeau má svůj první major, vyhrál US Open

Bryson DeChambeau

Tentokrát to bylo bez dramatické koncovky. Jubilejní 120. US Open se ve finále smrsklo na souboj Brysona DeChambeau a Matthew Wolffa, který však i v neděli trval jen pár jamek. Wolff se totiž trápil, zatímco DeChambeau zářil a získal svůj první major.

Wolff měl před finálovou rundou ve Winged Foot náskok dvou ran, ten mu však vydržel jen čtyři jamky. Sám nejprve zahrál bogey na trojce, což ve spojení s berdíkem DeChambeaua na čtyřce znamenalo, že byli oba hráči na skóre -4. To však mělo platit jen pár minut.

Lídr po třetím kole totiž zahrál na pětce další bogey a do vedení pustil svého krajana, která už ho do konce kola nepustil.

S úvodní devítkou se oba hráči rozloučili stejně - bogey na osmičce a eaglem na devítce - a Wolff měl stále šanci. Ne nadlouho. Další bogey na desítce ve spojení s birdie DeChambeaua na jedenáctce znamenalo, že rozdíl mezi oběma hráči byl najednou tři rány a už se nezmenšil.

Naopak, DeChambeau hrál bezpečně par za parem, zatímco Wolff ztrácel další rány. Nejprve jednu na 14, a pak hned dvě na 16. Bylo rozhodnuto.

DeChambeau, který se symbolicky jako jediný dostal v neděli pod par těžkého hřiště, po kole za 67 ran (-3) vyhrál s celkovým skóre -6 o šest ran před Wolffem. Americký ranař tak jako jediný skončil pod parem i v celém turnaji, třetí Louis Oosthuizen skončil na +2.

"Myslím, že definitivně měním pohled lidí na naši hru," vzkázal DeChambeau, který opět potvrdil, že jeho transformace v golfového Hulka má smysl. Jeho schopnost napálit míček neuvěřitelně daleko slaví úspěch. A to i na hřištích, kde by měla být hlavní přesnost.

Také Xander Schauffele ale potvrzuje, že tomu tak není: "Každý tady mluví o trefování fairwayí, o tom to ale nebylo. Je to o tom skončit na správně straně jamky a zahrát to co nejdál to jde. Pak totiž hrajete z roughu wedge místo 6-železa. Ano, on ukazuje nový trend v golfu."

Nejsou to ale pouze dělové drivy, co dovedlo DeChambeaua k vítězství. To je pouze jedna složka hry. On byl ale na špici i v těch dalších, když byl pátý v trefování greenů v regulaci a jedenáctý v puttování.

"Během své kariéry jsem se v puttování neuvěřitelně zlepšil. Když jsem přišel na Tour, byl jsem v něm nejhorší. Pak mi ale SIK golf pomohl pochopit, jak má míček rolovat, abych měl největší šanci proměnit putt," přiznal DeChambeau, že i na puttování šel, jak má ve zvyku, vědecky.

Díky tomu je nyní konečně major šampionem. A máme pocit, že v jeho případě je tohle všechno stále pouze začátek golfové revoluce.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení