Wolff zářil a na US Open se ujal vedení, pod parem tři hráči

Matthew Wolff

Naprosto senzačním způsobem se dostal do vedení na letošním US Open teprve 21letý Matthew Wolff. Ten před třetím kolem sice ztrácel na první místo čtyři rány, po sobotě to je však on, kdo vede se skóre -5 o dvě. Před nedělním finále jsou pod parem jen tři hráči.

Kromě vedoucího Wolffa ještě druhý Bryson DeChambeau (-3) a třetí Louis Oosthuizen (-1). Alespoň v paru (T4) jsou po třech kolech na hřišti Winged Foot Hideki Matsuyama, Xander Schauffele a Harris English.

Wolff na zisk svého prvního major titulu zaútočil v sobotu na úvodní devítce, kterou zahrál díky pěti berdíkům za mínus pět a to mu tam ještě několik nadějných puttů do birdie nespadlo! Druhou pak došel v paru.

V neděli by se pak mohl stát prvním hráčem od roku 1913, který vyhraje US Open hned při svém debutu. A zároveň nejmladším major šampionem od vítězství 21letého Tigera Woodse na Masters 1997.

"Collin vyhrál ve 23 letech. Mně je 21. Neříkám, že se to stane, ale myslím, že jsem se dostal do velmi dobré pozice a ze své hry mám dobrý pocit. Budu se tak snažit ve všem pokračovat a cokoliv se má stát, stane se," připomněl Wolff nedávný triumf Collina Morikawy na PGA Championship.

Wolff si svůj první a zatím jediný titul na PGA Tour v kariéře připsal před více než rokem na 3M Open. Letos mohl přidat druhý na Rocket Mortgage Classic, kde po třech kolech vedl o tři rány. Nakonec se ale musel spokojit s druhým místem, když skončil tři rány za Brysonem DeChmabeau.

Stejného soupeře bude mít ve finálovém kole i tentokrát: "Tím, že vedu a že jdu spát jako lídr, tak mám dojem, že bych se na to měl trochu podívat zpátky a připomenout si to."

 Wolff ještě v úvodu druhé devítky dělil vedení s Patrickem Reedem, ten však v druhé polovině kola naprosto vyhořel. Na hřišti poztrácel během devíti jamek osm ran a se skóre +3 klesl na dělené 11. místo.

Teoretickou šanci na vítězství si naopak v sobotu vykřesal kolem za 68 ran Rory McIlroy, který si polepšil na celkové skóre +1 a samostatné sedmé místo. Jak to všechno dopadne sledujte od 19:00 na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení