Frustrovaný Tiger, zklamaný Lefty. Legendy se loučily brzy

Phil Mickelson

Víkend bude na letošním US Open bez Tigera Woodse s Philem Mickelsonem. Americké golfové legendy nedokázaly čelit nástrahám hřiště Winged Foot a s druhým majoru roku se rozloučily předčasně.

Padesátiletý Mickelson se dostal do problémů už ve čtvrtek, kdy mu nešlo skoro nic. Bylo z toho 79 ran (+9) a vědomí, že pokud si chce v New Yorku zahrát také o víkendu, musí v pátek zamířit pod par.

To se ale ve druhém kole podařilo pouze třem hráčům a Lefty mezi nimi bohužel nebyl. Sice přišlo v těžších podmínkách zlepšení v podobě 74 ran, s celkovým skóre +13 ale zaostal za hranicí cutu o sedm ran.

"Jsem vděčný za možnost, že jsem zde mohl hrát. Ale jsem zklamaný, že jsem nehrál lépe," přiznal Mickelson, který během dvou kol trefil pouze šest z 28 fairwayí v regulaci. A s tím nemohl pomýšlet na lepší výsledek.

Jedna z jeho posledních možností na uzavření kariérního Grand Slamu tak opět předčasně vyhasla. Levoruký golfista US Open nikdy nevyhrál, když skončil šestkrát druhý. Mimo jiné jednou zde, a to v roce 2006.

"Doma jsem hrál velmi dobře, ale zde jsem hrál svůj horší golf. Na tom musím zapracovat a opravit to," dodal Lefty, který si nedávno připsal při svém debutu první vítězství na seniorské PGA Tour Champions.

Na tu ještě nemyslí o šest let mladší Woods, který stále věří, že má na to sbírat tituly s o generaci mladšími hráči. Tentokrát to ale nebyl jeho týden.

Po prvním kole za +3 na tom přitom nebyl na těžkém hřišti až tak špatně, jemu ale na rozdíl od Mickelsona zlomilo vaz kolo druhé.

V jeho první polovině zahrál dva dabláče a další rány ztrácel v úvodu devítky druhé. Dvě birdie na posledních třech jamkách byly už pouze labutí písní trojnásobného vítěze US Open. Po kole za plus sedm zaostal s celkovým skóre +10 za cutem o čtyři rány.

"Je frustrující, že zde nebudu o víkendu a nemohu se pokusit vyhrát tento šampionát. Mám pocit, že se hřiště mění a každý, kdo projde cutem, bude mít šanci vyhrát. Já si tu šanci ale nevytvořil," mrzí Woodse.

Bylo to odpaliště, kde na jamkách končily naděje patnáctinásobného major šampiona na lepší výsledek: "Nedrivoval jsem tak dobře, jak bych potřeboval. Železa byla dobrá a také jsem dobře puttoval. Na tomto hřišti je ale rozhodující trefovat fairwaye, což se mi nedařilo."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení