Hřiště Winged Foot už začalo kousat, Woods i Mickelson končí

Tiger Woods

V prvním kole si hráči užívali na 120. US Open skórovací podmínky, padla dvě esa a celkem 32 golfistů se dostalo pod par. Pátek byl však na hřišti Winged Foot naprosto odlišný. Osmnáctka v New Yorku vycenila své zuby a ošklivě hráče pokousala. Obstála jen hrstka z nich.

O těžkém dni nejvíce vypovídá fakt, že se ve druhém kole druhého letošního majoru dostali pod par pouze tři hráči.

O ránu to zvládli Bubba Watson (T12, +1) s Hidekim Matsuyamou (T7, par), dokonce o dvě Bryson DeChambeau, který se díky tomu posunul se skóre -3 na druhé místo, ránu za vedoucího Patricka Reeda.

V závěrečném flightu sobotního třetího kola tak půjdou společně jedni z nejméně oblíbených hráčů na okruhu. "Bude to dobré, těším se, že si s ním zahraji. Vždy si hru s Brysonem užívám," přiznává Reed.

Kromě nich jsou v polovině turnaje pod parem už pouze další čtyři hráči. Třetí místo se skóre -2 dělí Justin Thomas, Harris English a Rafa Cabrera Bello, šestý je s jednou ranou pod par hřiště Jason Kokrak.

Nikdo další se po 36 odehraných jamkách ve Winged Foot do červených čísel nedostal a dá se předpokládat, že po sobotě bude pod parem ještě méně hráčů. Na hráče opět nečeká nic lehkého.

Řešit to už nemusí řada hvězd, pro které turnaje předčasně skončil, protože nedosáhly na cut (+6). Kromě Tigera Woodse (+10) a Phila Mickelsona (+13) se jedná třeba o obhájce titulu Gary Woodland (+8), šampion PGA Championship Collin Morikawa (+7), Tommy Fleetwood (+8), Justin Rose (+10), Jordan Spieth (+14) nebo Sergio Garcia (+15).

Turnaj pokračuje v sobotu třetím kolem, sledovat ho můžete od 18:00 v přímém přenosu na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení