US Open vede Thomas, padla dvě esa. Woods začal za +3

Justin Thomas Tiger Woods

První kolo letošního golfového US Open vyšlo nejlépe Justinu Thomasovi, který se na hřišti Winged Foot dostal pět ran pod par hřiště a na prvním místě má náskok jedné rány na trojici nejbližších pronásledovatelů. Během úvodního kola pak padla hned dvě esa!

Thomas nejlépe využil příznivých čtvrtečních dopoledních podmínek, kdy bylo hřiště v New Yorku ještě měkké a celkově přívětivé. Jeho čtvrteční výsledek 65 ran (-5) je dokonce nejlepší, jaký byl kdy během šesti dosavadních US Open na tomto těžkém hřišti zahrán.

"Pomůže mi to s ohledem na zbývající tři dny, ale rozhodně se ještě ani neblížíme konci. I když to bylo skvělé a užil jsem si to, je to minulost a musím to nechat za sebou," řekl po dohrání Thomas.

Ten má před pátečním druhým kolem nejtěsnější možný náskok na trojici Thomas Pieters, Matthew Wolff a Patrick Reed, který se nastartoval esem na tříparové sedmičce. Do té doby byl jednu ránu nad parem.

Za svou perfektní ránu byl odměněn na hřišti bez diváků takřka absolutním tichem, což ho trochu mrzelo: "Byla by to pecka. Tady v New Yorku jsou fanoušci vždy úžasní. Když dáte hole out z fairwaye nebo trefíte hole-in-one, vždy se naprosto zblázní."

O druhé eso dne na tříparové sedmičce se postaral nováček na okruhu PGA Tour Will Zalatoris, který došel první kolo v paru a dělí 22. příčku.

A v jeho případě nemuselo zůstat pouze u jednoho hole-in-one. Velmi blízko druhého byl na tříparu třináctí jamky, kde jeho míček dopadl pět metrů před jamkou a namířil si to do ní. Nakonec ale po odrazu od vlajky skončil těsně u jamky, bylo z toho tak alespoň snadné birdie.

Pod par se ve čtvrtek dostalo na US Open celkem 32 hráčů. Bohužel to nebyl případ dvou velkých amerických golfových hvězd. Tiger Woods obešel první kolo za 73 ran a na děleném 71. místě ztrácí už osm ran.

Stejně jsou na tom mimo jiné světová jednička Dustin Johnson, Jordan Spieth nebo Justin Rose. Ještě hůře dopadl Phil Mickelson, který po kole za 79 ran (+9) je na předposledním děleném 142. místě.

Jak se bude druhý letošní major vyvíjet ve druhém kole můžete sledovat v přímém přenosu na Golf Channelu. V pátek večer startuje v 18:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení