Na Zbraslavi se ujala vedení Gainer, čtvrté místo dělí Hinnerová

Lucie Hinnerová

Druhé větrné kolo Amundi Czech Ladies Challenge na hřišti Prague City Golf řádně promíchalo pořadím v horních patrech leaderboardu. Do čela se vyhoupla Angličanka Cara Gainer, která zahrála 66 ran a s celkovým skóre -7 vede o dvě rány před Finkou Tiiou Koivisto.

Skvěle si s větrem poradila i profesionálka Lucie Hinnerová a se skóre -3 se jako nejlepší z českých hráček usadila na dělené 4. pozici, kterou dělí společně se Skotkou Gabrielle Macdonald a Slovinkou Piou Babnik.

"Jsem velice spokojená. Zahrát kolo tři pod v podmínkách, které byly o hodně horší než včera, to se počítá. S větrem jsem se dokázala vyrovnat, puttovala jsem lépe než včera a létala mi železa do greenu. Jsem teď v dobré pozici a chtěla bych se udržet v top 10. Čím výš to bude, tím budu spokojenější," zhodnotila kolo Hinnerová.

Ke spokojenosti měla naopak daleko 16letá Slovinka Pia Babnik, která se ředí k největším favoritkám turnaje. Ve druhém kole ani jednou neskórovala, zapsala dvě bogey a na vedoucí hráčku ztrácí čtyři rány.

Do první desítky se vměstnaly i dvě české amatérky Agáta Vahalová a Barbora Bujaková, obě celkově v paru na děleném desátém místě.

Na druhé kolo bude chtít rychle zapomenout Sára Kousková. Zapsala v něm totiž šest ran nad par a z první desítky se propadla na dělenou 18. příčku, kterou sdílí s celkovým skóre +3 společně s dalšími dvěma českými amatérkami Kristýnou Frýdlovou a Patricií Mackovou.

Turnaj ze série LET Access Series s dotací 37 500 euro vyvrcholí v pátek finálovým kolem, do něhož nastoupí všechny hráčky. To proto, že cut byl vzhledem k nižšímu počtu golfistek zrušen.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení