McIlroy už vyměnil první pleny. Jsem na to pyšný, směje se

Rory McIlroy

Rory McIlroy prožívá jedno z nejlepších životních období a tentokrát to není díky golfu. Jako novopečený otec dcerky Poppy Kennedy najednou řeší jiné problémy, než kontrolované draw nebo délku ran. V tomto týdnu se ale na 120. US Open vrací do práce.

McIlroy se stal otcem v pondělí 31. srpna, kdy společně s manželkou Erikou přivítali na světě svou prvorozenou dceru. Rory následně vyrazil na Tour Championship, na kterém obsadil dělenou osmou příčku.

To je jeho nejlepší umístění od restartu PGA Tour v polovině června, před koronavirovou pauzou přitom McIlroy patřil k hráčům s největší formou.

Později se však ukázalo, že to nemusel být pouze herní výpadek, který se podepsal na horších výkonech bývalé světové jedničky. A naopak, po porodu je zde pozitivní posun s ohledem na psychickou pohodu.

"Myslím, že v minulosti se mi moc nedařilo nebrat si práci domů. Většinou jsem si ji domů bral a ta pak ovlivňovala mou náladu a celkově to, jaký jsem byl," přiznává McIlroy.

Něco podobného v současné době přitom není možné. A kdyby přeci jen chtěl nad jídelním stolem přemýšlet o zahraném trojputtu, velmi rychle ho někdo jiný přivede na jiné myšlenky. "Myslím, že tato trošku jiná perspektiva určitě pomáhá," nezastírá šampion US Open z roku 2011.

A jak si tedy zatím jako otec vede? "Už jsem vyměnil své první dvě pleny, na což jsem skutečně pyšný," pobavil McIlroy novináře ve Winged Foot, kde ve čtvrtek startuje letošní druhý major.

Přímý přenos z 1. kola sledujte ve čtvrtek od 18:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení