Spilkovou čeká zkrácený turnaj, na vině jsou ničivé požáry

Klára Spilková

V minulém týdnu musela kvůli bolesti zad odstoupit během druhého kola z major turnaje ANA Inspiration. A že si nezahraje plná čtyři kola ani v tomto týdnu v Portlandu ví Klára Spilková už nyní. Tentokrát za to však nemohou její zdravotní problémy, ale požáry.

Sezona LPGA plná veletočů přidala další z nich ještě před startem Cambia Portland Classic. Akce s prize money 1 750 000 dolarů byla den před plánovaným začátkem zkrácena ze čtyř kol na tři.

Důvodem jsou katastrofální požáry na západním pobřeží USA, jejichž stopy vanou až do Oregonu. Je to tak především kvalita vzduchu, která tentokrát zasáhla do organizace dalšího turnaje LPGA.

"Zatím jsem se nedostala k tréninku, obě cvičná kola byla zrušena. Venku je hodně kouře, nedá se tam být a vůbec dýchat," vzkázala ze zámoří dlouhodobě nejlepší česká golfistka.

Kromě tréninkových kol tak nedojde ani na tradiční středeční Pro-Am. Ve čtvrtek by pak hráčky možná mohly vyrazit k jedné tréninkové rundě.

"Od čtvrtka slibuje předpověď lepší počasí. Měl by se otočit vítr a snad by také mělo pršet," prozradila Spilková, která by tak měla do turnaje stejně jako ostatní hráčky vstoupit v pátek. Hrát se bude do neděle.

Předchozí turnaj v kalifornském Rancho Mirage nedohrála 25letá Češka kvůli bolesti zad, s níž odstoupila v průběhu druhého kola.

"Od té doby jsem nehrála. Podstoupila jsem fyzioterapii a hlavně měla klid. Teď už jsou záda o dost lepší a doufám, že se v Portlandu bude hrát," dodala Spilková před svým teprve devátým startem americké sezony, který budete moci sledovat opět na stanici Golf Channel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení