DJ se stal hráčem roku na PGA Tour, Scheffler nováčkem

Dustin Johnson

Ještě před měsícem a půl byste si nejspíše ťukali na čelo, kdyby vám někdo řekl, že se Dustin Johnson stane hráčem roku na PGA Tour. Nyní je to ale naprosto jednoznačné. DJ našel ztracenou formu a prožil jedno z nejlepších golfových období svého života.

Když koncem června z ničeho nic vyhrál Travelers Championship, zdálo se, že nepříznivý vývoj událostí zlomil na svou stranu. Další týdny ale naznačovaly, že se jednalo o pověstnou výjimku potvrzující pravidlo.

Hned na dalším turnaji v polovině července zahrál americký ranař na Memorialu dvakrát za 80 a skončil daleko za hranicí cutu. A hned z dalšího turnaje, kterým bylo 3M Open, odstoupil po prvním kole za 78 ran.

V srpnu se však na PGA Tour objevil úplně jiný Dustin Johnson. Ten se nastartoval děleným 12. místem na WGC-FedEx St. Jude Invitational, aby sezonu zakončil čtyřmi turnaji, na kterých neskončil hůře než druhý.

Nejprve dělil druhé místo na PGA Championship, po kterém vyhrál úvodní turnaj play-off FedEx Cupu The Northern Trust. Na tom druhém nestačil až v rozehrávce na Jona Rahma a vše zakončil triumfem na Tour Championship, díky kterému vyhrál poprvé v kariéře FedEx Cup.

Během posledních pěti turnajů sezony si tak vydělal necelých 19 milionů dolarů, v přepočtu skoro 425 milionů korun. A dal jasně najevo, kdo by se měl stát Hráčem roku. Ostatní golfisté na okruhu to v hlasování pochopili.

Nováčkem roku se pak stal také podle očekávání Scottie Scheffler. Ten si sice nepřipsal své první vítězství na okruhu, zaznamenal však sedm umístění v TOP 10 a ve FedEx Cupu obsadil pátou příčku. Navíc se stal jedenáctým hráčem v historii, který na PGA Tour zahrál kolo za 59 ran.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení