Petr Dědek bude kandidovat na prezidenta České golfové federace

Petr Dědek

Jedním z kandidátů na nového šéfa České golfové federace bude v příštím roce na její volební Valné hromadě také Petr Dědek. Šéf promotérské společnosti Relmost, která stojí za turnaji European Tour a Challenge Tour v Česku, a majitel stanice Golf Channel chce posunout golf mezi nejrespektovanější sporty u nás a dál budovat jeho členskou základnu.

"Kandidaturu jsem pečlivě zvažoval a jsem přesvědčený, že mám českému golfu co nabídnout. Chci navázat na práci, kterou odvádí federace v čele se Zdeňkem Kodejšem. Ode mě čekejte energii, kontakty a zkušenosti, které jsem v českém a světovém golfu nasbíral," říká 65. nejbohatší Čech podle prestižního magazínu Forbes.

Petr Dědek chce ještě více rozvinout velký potenciál golfu: "Golf má jednu z největších členských základen ze všech sportů, zaslouží si více peněz a větší pozitivní pozornost. Mám plán, jak zvýšit počet členů, jak získávat nové golfisty a co je ještě důležitější, motivovat kluby, aby je hlavně udržely. Koronavirová doba ukázala, kolik lidí objevilo golf a kolik se jich k němu vrátilo. Toho je nutné využít."

"Golf musí být brán jako jedna z alternativ volného času, stejně jako se chodí běhat nebo jezdit na kole. Golf má jednu obrovskou přednost. Je to sport na celý život pro všechny generace. Kdykoli se s ním dá začít. To je přitom jen zlomek atributů, ke kterým mám připravené řešení," dodává Petr Dědek ke své kandidatuře na šéfa ČGF.

Petr Dědek a jeho promotérská společnost Relmost má na svém kontě šest ročníků D+D REAL Czech Masters, jediné akce European Tour v Česku, a celkem patnáct turnajů Challenge Tour v Česku a na Slovensku. Letošní turnaje zrušil koronavirus, už v příštím roce se ale vrátí v čele se sedmým ročníkem Czech Masters, který je naplánovaný na 19. až 22. srpna 2021.

"Z pohledu sportovního golfu jsem za osm let načerpal bohaté zkušenosti, získal kontakty, které by se bez pravidelné organizace turnajů European Tour a Challenge Tour nepovedlo shromáždit. V Česku je největší koncentrace velkých světových turnajů ve střední a západní Evropě, pokud do toho nepočítáme Britské ostrovy. Jsou to turnaje mužské i ženské na všech úrovních. Nad tím kroutí hlavou v Německu, Rakousku nebo Španělsku," upozorňuje Dědek.

Z této skutečnosti musí podle něho český golf jednoznačně těžit: "Je to pro český sportovní golf velmi pozitivní a výhoda, kterou musí domácí hráči a hráčky zužitkovat. To budu nadále podporovat. Na podrobné analýzy témat je do březnových voleb času dost. Chci se během podzimu a zimy potkávat s prezidenty klubů a osobně to probrat."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení