Flighty pro US Open. S kým půjde Woods nebo Mickelson?

US Open 2020

Letošní US Open je konečně tady! Tradičně nejtěžší test ve světě golfu nastaví hřiště Winged Foot, které se může těšit na ty nejlepší hráče světa. A fanoušci stále pouze u televizních obrazovek také. Jaké flighty nás ve čtvrtek a pátek budou na Golf Channelu bavit?

Ať už chceme nebo ne, tím nejsledovanějším hráčem minimálně v úvodních dvou kolech bude Tiger Woods. Co na tom, že letos má na svém kontě jen šest startů a ve světovém žebříčku mu patří "až" 21. místo.

Před čtrnácti lety, krátce po smrti otce, to bylo právě hřiště Winged Foot, kde Woods vůbec poprvé jako golfový profesionál neprošel cutem na majoru. Letos by se chtěl dalšího zaváhání vyvarovat.

Jeho společníky budou v New Yorku krajané, kteří po něm v golfu pomalu přebírají žezlo. Na jedné straně mnohem zkušenější Justin Thomas, na druhé kometa posledního roku Collin Morikawa.

Společně vyrazí na hřiště poprvé ve čtvrtek ráno už sedm minut po osmé hodině z jedničky, televizním flightem tak budou až v pátek, kdy z desátého odpaliště vstoupí do hry kolem půl druhé místního času.

Stejné tee timy, jen z opačných odpališť, bude mít čistě mezinárodní flight Rory McIlroy, Adam Scott a Justin Rose.

Velkou pozornost bude samozřejmě poutat také Phil Mickelson, který má jednu z posledních šancí, jak uzavřít svůj kariérní Grand Slam a konečně vyhrát US Open, na kterém byl šestkrát druhý.

Jednou se tak stalo právě ve Winged Foot v roce 2006, kdy se skóre +6 zaostal ránu za šampionem Geoffem Ogilvym. Za odpaltou vykročí po boku s Paulem Caseyem a Jonem Rahmem.

Na pořádné bomby se pak můžeme všichni těšit od tria Dustin Johnson, Bryson DeChambeau a Tony Finau, další ranař a obhájce titulu Gary Woodland půjde se Shanem Lowrym a Andym Ogletreem.

Kompletní složení tee timů i se startovními časy nalezete zde, přímé přenosy z letošního už 120. US Open sledujte na Golf Channelu ve čtvrtek, pátek a sobotu od 18:00, v neděli pak od 19:00.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení