Kisner pobouřil tweetem na adresu zemřelých s koronavirem

Kevin Kisner

Každý tu a tam na internetu ustřelí. Tentokrát se to "podařilo" Kevinu Kisnerovi, který za svou reakci na tweet bývalého hráče NBA Rexe Chapmana sklidil neuvěřitelnou vlnu kritiky. Celkem pochopitelně.

Všechno přitom začalo nevině. To když si Chapman povzdychl nad vyjádřením amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ještě před šesti měsíci pandemii koronaviru COVID-19 zlehčoval.

"Rodiče mého kamaráda zemřeli na Covid a s ním spojené věci. Moje rodiče už byli v nemocnici a jedno z mých dětí dnes bylo na Covid pozitivně testováno," začal Chapman svůj tweet.

"Promiňte mi, že mě štve těch 200 000 mrtvých, když nám před šesti měsíci prezident řekl, že za pár dnů budeme mít nula případů," dodal.

A Kisnera nenapadlo nic lepšího, než na to zareagovat stylem: "Počítám, že nemohli dodržovat pokyny." Boooooom.

Kisner sice brzy pochopil, jak dokázal jednou větou necitlivě přestřelit, a svůj tweet smazal, ale ten už se dávno zapsal do historie internetu jako jedna z těch méně povedených věcí, která na něm byla zaznamenána.

Velice rychle přišla omluva, ale tu na první dobrou Chapman nepřijal.

"Brzy ráno jsem napsal lehkomyslný komentář. Bral jsem na lehkou váhu zkušenosti s bolestmi a ztrátami, které mnozí utrpěli během této pandemie. Empatie mi nechybí, jen jsem vše špatně vyhodnotil. Omlouvám se všem, kterým můj komentář ublížil," napsal Kisner.

Chapman později uvedl, že s Kisnerem po vzájemné debatě nakonec "našli společnou řeč". Proti Kisnerovu původnímu vyjádření se mimo jiné ohradila také PGA Tour, která uvítala, že hráč později vše urovnal.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení