Nelly Korda přestála krizi, na LET vyhrála Amy Boulden

Amy Boulden

Nelly Korda si prošla na letošním ANA Inspiration ve třetím kole první krizí, kterou ale přečkala a před finálovým kolem dělí první místo s Brooke Henderson. Na akci Ladies European Tour ve Švýcarsku pak vyhrála Amy Bouldem, Tereza Koželuhová byla nejlepší amatérkou.

Když zahrála Nelly Korda v úvodu svého třetího kola birdie na třetí jamce, zdálo se, že bude pokračovat ve svém takřka bezchybném výkonu na cestě za svým prvním major titulem. Pak ale přišly problémy.

Nejprve ztratila ránu na pětce a poté dokonce dvě na šestce, kde skončila ve vodě. Místo vedení najednou ztrácela tři rány na skvěle hrající Henderson, která za ní přitom po dvou kolech zaostávala o šest ran!

Druhá devítka ale vyšla o něco lépe 22leté Američance s českými kořeny, která se díky třem birdie na jen o rok starší Kanaďanku dotáhla a před finále jsou společně na skóre -12. V čele mají náskok dvou ran. 

V neděli tak Nelly Korda zabojuje o svůj první major titul v životě: "Je to vzrušující. Jedním z důvodů, proč hrajete golf, je, že chcete hrát s těmi nejlepšími na světě. A hrát s nimi o major je ještě lepší."

Na děleném třetím místě se skóre -10 jsou Lexi Thompson, Mirim Lee a Katherina Kirk. Další ránu ztrácí šestá Carlota Ciganda. Finálové kolo ANA Inspiration vysílá od 20:00 v přímém přenosu Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje LPGA naleznete zde.

Už v sobotu vyvrcholil další turnaj Ladies European Tour, která se tentokrát představila ve Švýcarsku. Turnaj Swiss Ladies Open ovládla Velšanka Amy Boulden, která se skóre -17 vyhrála o tři rány.

Turnaj se vydařil také české amatérce Tereze Koželuhové. Ta po kolech za 70, 76 a 70 ran došla v paru a obsadila dělené 40. místo. Díky tomu byla nejlepší amatérkou v celém profesionálním turnaji.

Konečné pořadí turnaje LET naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení