V rozpálené Kalifornii vede Nelly Korda, Spilková ztrácí

Nelly Korda

Do letošního druhého dámského majoru sezony vstoupila nejlépe ze všech Nelly Korda. Američanka s českými kořeny zahrála na úvod ANA Inspiration za 66 ran (-6) a má ránu náskok na Korejku In Gee Chun. Klára Spilkové je po prvním kole za 75 ran (+3) na děleném 77. místě.

Na hráčky čekalo ve čtvrtek podle předpovědi nejpříjemnější počasí během čtyř turnajových kol. I tak to ale byla síla. Teplota těsně pod 40 stupni Celsia byla i vysilující, ve zbytku týdne přitom má být ještě tepleji...

"Bylo to dobré, ale samozřejmě únavné," nezastírala Nelly po dohrání. Během svého kole si připsala jediné bogey a sedm berdíků. Ten poslední na závěrečné pětiparové osmnáctce, kde si třetí ranou přihrál na metr.

Díky němu se ujala samostatného vedení, která však nepřeceňuje: "Ještě nás čekají tři hrací dny, to je spousta golfu. Nikdy nevíte, co se stane. Jestli ale přidám ještě dvě dobrá kola, uvidíme, jak se to bude vyvíjet."

Nelly Korda už sice má ve svých 22 letech na svém kontě tři tituly na LPGA, na svůj první major ale zatím stále čeká. Jestli se jí povede získat v Mission Hills Country Clubu sledujte v přímých přenosech na Golf Channelu.

Kláře Spilkové ve čtvrtek nevyšel především vstup do jejího prvního kola, když už po sedmi jamkách byla na skóre +4. To si sice ve zbytku kola díky dvěma birdie a jen jednomu bogey o ránu vylepšila, přesto výrazně ztrácí.

S třemi ranami nad par je na konci osmé desítky a před druhým kolem zaostává za průběžnou hranicí cutu o ránu. Právě na skóre +2 je po úvodních 18 jamkách Jessica Korda, starší sestra Nelly.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení