DJ potvrdil svou dominanci, poprvé vyhrál FedEx Cup

Dustin Johnson

Dlouho se zdálo, že právě skončená sezona PGA Tour může kvůli všem okolnostem patřit komukoliv, jen ne Dustinu Johnsonovi. Ten se po loňské operaci levého kolene dlouho hledal, ale v posledním měsíci předvedl jízdu, za kterou by se nestyděl ani Tiger Woods ve svých nejlepších letech. A po zásluze poprvé v kariéře vyhrál FedEx Cup.

Před rokem skončil na Tour Championship poslední a zamířil na operační sál. Svůj první turnajový start v nové sezoně následně stihl až letos na Turnaji šampionů a před koronavirovou pauzou, která odstartovala v polovině března, stihl odehrát jen čtyři turnaje bez většího úspěchu.

Po restartu zámořské série sice hned při svém třetím startu z ničeho nic vyhrál Travelers Championship, ale hned v dalším svém turnaji neprošel na Memorialu cutem poté, co zahrál dvakrát za 80. "Nikdy jsem ho neviděl tak ztraceného," vzpomíná Justin Thomas, který s ním šel ve flightu.

Hned v dalším týdnu odstoupil po prvním kole za 78 ran z 3M Open a zdálo se, že triumf na Travelers byl jen pověstnou výjimkou potvrzující pravidlo. Jenže DJ opět potvrdil, že je jedním z nejlepších hráčů co se týče schopnosti zlomit nepříznivý vývoj událostí.

A zlom skutečně nastal!

Začátkem srpna se americký ranař nastartoval děleným 12. místem na WGC-FedEx St. Jude Invitational. A pak přišla neuvěřitelná série čtyř turnajů, která vyvrcholila v pondělí triumfem v East Lake.

Johnson v posledních čtyřech startech v sezoně dvakrát vyhrál a dvakrát skončil druhý. Ve všech čtyřech případech vedl po 3. kole, když ho v tom finálovém dvakrát porazili soupeři, kteří zahráli za 64 ran. Byli to Collin Morikawa na PGA Championship a Jon Rahm na BMW Championship.

Na Northern Trust naprosto dominoval a se skóre -30 vyhrál o 11 ran! A na Tour Championship si také vítězství hlídal, když před finálovým kolem vedl o pět a vyhrál o tři. FedEx Cup je konečně jeho.

"Stát se šampionem FedEx Cupu je něco, po čem jsem opravdu toužil. Dnes jsem chtěl na konci dne držet tuto trofej. Je to něco, co jsem chtěl ve své kariéře dokázat," nezastírá Johnson.

Ten se v pondělí nenechal rozhodit ani dvěma bogey na jamkách 7 a 8, které přišly po třech berdících na úvodních šesti jamkách (3, 5, 6). Soupeři se mu sice přiblížili, nikdy se však na něho nedotáhli.

Devět parů v řadě s berdíkem na závěrečné osmnáctce pak znamenalo se skóre -21 vítězství o tři rány před Justinem Thomasem a Xanderem Schauffelem. O dašlí ránu zpět skončil čtvrtý Jon Rahm.

"Samozřejmě, že teď hraji docela dobře. Ale pořád si myslím, že to může být ještě lepší," usmál se s trofejí v ruce a 15milionovým šekem v dolarech v kapse DJ, který potvrdil, že je aktuálně po zásluze světovou jedničkou. A co říká na rok staré události a následné trápení? "Co se stalo před rokem si nepamatuji, to už je tak strašně dlouho."

Dustin Johnson je definitivně zpátky. Herně, i v hlavě.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení