VIDEO: Bunker shot roku? Morikawa zahrál zázračnou ránu

Collin Morikawa

Colin Morikawa měl mít na úvodní devítce 3. kola Tour Championship problémy a čistě reálně měly nastat už na první jamce, ve které skončil po ráně do greenu v těžké pozici v greenovém bunkeru. On ale místo toho zahrál po naprosto senzační ráně na úvod svého kola birdie.

"Jasně, samozřejmě jsem to hrál tak, abych to zabořil do pravého bunkeru. Kdo by to tak nechtěl?" smál se Morikawa po dohrání, když přišla řeč na jeho druhou ránu na první jamce ze 158 metrů.

Mladý Američan se dostal do pozice, ze které by většině amatérských hráčů okamžitě vyrašily pupínky po celém těle někteří by možná hned na úvod svého kola škrtali jamku. On místo toho zahrál birdie.

Samozřejmě, letošní šampion PGA Championship a vítěz z Muirfieldu k tomu potřeboval obrovskou dávku štěstí, ale ve stejném poměru promluvilo do té rány jeho golfové umění.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Good way to start your round @Collin_Morikawa. 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

A jak svou úspěšnou ránu ze 43 metrů okomentoval? "Když máte míček zabořený v bunkeru, chcete to mít ve hraně, protože jediné, co můžete, je to tvrdě trefit a míček pak jde přímo nahoru."

"Určitě to nebyla lehká rána, já se to pouze pokusil zahrát doleva směrem k jamce, abych to měl do paru nějakých pět, deset stop," dodal Morikawa, který svůj plán o nějakých pět, deset stop vylepšil.

"Trefil jsem to, měl jsem skvělý odskok a od té chvíle to vypadalo, že to jde do jamky," dodal Morikawa, který se ale ve zbytku úvodní devítky v neděli spíše trápil, když pokračoval třemi bogey (3, 4, 7).

Až druhé birdie dne na devítce ho opět vrátilo na pozitivní vlnu, na které pokrčoval v druhé polovině kola. Díky pěti dalším berdíkům si polepšil ještě o čtyři rány, zapsal 67 ran (-3) a s celkovým skóre -12 ztrácí z pátého místa na zatím suverénně vedoucího Dustina Johnsona sedm ran.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení