Šance pro ostatní, Koepka se odhlásil z US Open

Brooks Koepka

V posledních třech letech byl postrachem hráčů na US Open, když ho za tu dobu dokázal porazit pouze loni Gary Woodland. Letos to ale nejlepší golfisté světa na jednom z majorů budou mít lehčí. Brooks Koepka se z akce ve Winged Foot v příštím týdnu odhlásil.

Pro Koepku skončila nepovedená sezona už před měsícem, kdy neprošel cutem na Wyndham Championship, závěrečném turnaji základní části PGA Tour. V play-off FedEx Cupu si pak už nezahrál.

Měl sice právo startovat na The Northern Trust, ale byl by to pro něho sedmý start v řadě a navíc zmiňoval fyzické problémy, které však neměly mít nic společného s loňskou operací levého kolene.

A tak se rozhodl předčasně sezonu ukončit s tím, že se pokusí uzdravit a odpočinout před ostrým startem nové sezony, který pro něho měl přijít na US Open. Pauza se ale ještě o pár týdnů protáhne.

"Bohužel jsem se rozhodl odhlásit z US Open v příštím týdnu. Těším se na to, až budu brzy opět zdravý a schopný na sto procent soutěžit," napsal bývalý první hráč světa ve středu na Twitter.

Koepka za sebou nemá dobrou sezonu. I kvůli zdravotním problémům během ní stihl odehrát pouhých třináct turnajů, když jen na dvou z nich skončil v TOP 25. Nemohl najít ztracenou formu.

"Vím, jak na to, ale nemůžu to dokázat. Nejde to po fyzické stránce," přiznal Koepka po Wyndhamu, na kterém pro něho předčasně skončila sezona. Jeho problémy ale neměly být spojené s operovaným kolenem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení