Nelly Korda si upevnila vedení, Klára Spilková odstoupila

Nelly Korda

Bezchybným druhým kolem si Nelly Korda vytvořila před víkendem na ANA Inspiration skvělou výchozí pozici. Se skóre -11 má na prvním místě náskok dvou ran na druhou Mirim Lee a dokonce už čtyř na hráčky na děleném třetím místě. Turnaj naopak předčasně skončil pro Kláru Spilkovou, která odstoupila během druhého kola kvůli zranění.

Nelly Korda měla po prvním kole za 66 ran (-6) v čele leaderboardu náskok jedné rány. V pátek sice zahrála o ránu hůře, svůj odstup od nejbližší pronásledovatelky ale naopak o ránu navýšila.

Mladší ze sester Kordových prožila v pátek v kalifornském Mission Hills Country Clubu bezchybný den. Ani jednou nezaváhala, zahrál pět berdíků (14, 17, 1, 8, 9) a nakročila k zisku svého prvního major titulu.

"Rozhodně jsem velmi spokojená se svým puttováním a naprosto nadšená z toho, že jsem šla bez bogey," nezastírala spokojenost 22letá Američanka s českými kořeny.

I ta se přitom dostala v pátek dvakrát do problémů, když hned v úvodu svého kola na jamkách 11 a 12 musela horko těžko zachraňovat pary dvěma těžkými putty z 5,5 a 7,5 metru.

"Nevím, co jsem na těch dvou jamkách dělala. Jsem ale ráda, že to tam pokaždé spadlo. Golf je o tom, abyste si drželi momentum. Když vám tam spadnou takové dva putty, je to hned snazší," dodala.

Na rozdíl od Nelly si starší Jessica tentokrát nejen že nezahraje o titul, ale dokonce bude mít o víkendu volno. Po kolech za 74 a 75 ran neprošla se skóre +5 o jedinou ránu cutem.

Turnaj pak předčasně skončil také pro nejlepší českou golfistku Kláru Spilkovou, která ani nedohrála druhé kolo. Odstoupila totiž kvůli bolesti v oblasti bederní páteře, kterou pocítila už v úvodním kole.

Ve druhém se ale vše nadále zhoršovalo a už nebyla schopna rotace. Následující dny proto stráví v péči fyzioterapeutů, když je cílem uzdravení se pro další turnaj LPGA v Portlandu.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení