Spilkovou čeká extrémní vedro, kedíci budou jezdit v buggy

LPGA buggy

Na hráčky čeká v tomto týdnu na LPGA doslova peklo. A vůbec tím nemyslíme fakt, že se bude hrát druhý major sezony ANA Inspiration. I když vlastně ano, ale jde především o to, kde se bude hrát. Bude to v kalifornské poušti, kde teploty atakují neuvěřitelná čísla.

Už v pondělí, během prvního dne turnajového týdne, se mají teploty vyšplhat na 50 stupňů Celsia! Poté sice na tři dny teploty klesnou alespoň pod čtyřicet, to však nebude platit pro druhé, třetí a čtvrté kolo.

To už budou opět čísla, která budou ukazovat místní teploměry, začínat čtyřkou. O víkendu pak má být jak v sobotu, tak v neděli 43 stupňů... Fuj.

Organizátoři se proto rozhodli k naprosto neobvyklému kolu. Během tréninkových dní budou moci golfové buggy využívat dokonce samotné hráčky, v turnaji pak alespoň jejich kedíci. 

"Konzultovali jsme to s naším zdravotnickým týmem a cítíme, že je to nejlepší možné rozhodnutí s ohledem na bezpečí a zdraví našich caddies během tak extrémního horka," řekla Heather Daly-Donofrio z LPGA.

Podle ní se mohou kedíci sami rozhodnout, zda využít buggy, nebo po hřišti chodit pěšky a nosit bag buď na zádech, nebo tlačit vozík. U hráček je to ale jasné - v turnaji budou muset chodit po svých.

Na turnaj je objednáno celkem 1500 chladicích ručníků, které budou moci využívat jak hráčky a jejich caddies, tak dobrovolníci a lidé stojící za turnajem. Původně se mělo hrát v prvním dubnovém týdnu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení