Daněk se blýskl na PGT, Matuš začal v Irsku slušně

Štěpán Daněk

Celkem pět českých golfistů prošlo cutem na dalším turnaji Pro Golf Tour v Rakousku, ve čtvrtek se přitom řada z nich uvedla povedenými výsledky. Na Challenge Tour pak rozehrál slušně turnaj v Severním Irsku Stanislav Matuš, v pátek ho čeká boj o cut.

Na Schladming Dachstein Open 2020 jsou na tom před finálovým kolem nejlépe Jan Cafourek se Štěpánem Daňkem, kteří jsou se skóre -4 na děleném 19. místě. Především Daněk si ve čtvrtek výrazně polepšil.

Po prvním kole za 72 ran (+2) totiž ztrácel na hranici cutu dvě rány, ve druhém ale zazářil rundou za šest ran pod par a bez problémů cutem prošel. Během celého dne ani jednou nezaváhal a zahrál šest birdie.

Finálové kolo si zahrají také Aleš Kořínek a amatér Petr Hrubý, kteří jsou ránu pod parem na děleném 34. místě. Hrubý přitom ještě osm jamek před koncem ztrácel na hranici cutu tři rány. Pak ale zahrál čtyři berdíky, díky nim zapsal 66 ran a proklouzl do finálového kola.

To se přesně na ránu povedlo také Michalu Pospíšilovi (T38), který je po dvou kolech v paru. Stejně je na tom i Slovák Peter Valášek, který po prvním kole atakoval TOP 10, ve čtvrtek si však o tři rány pohoršil.

Ve vedení turnaje jsou po 36 odehraných jamkách Francouz Leonard Bem a Němec Thomas Rosenmuller, kteří jsou deset ran pod parem.

Průběžné výsledky turnaje PGT naleznete zde.

V Severním Irsku byl rozehrán po necelých dvou měsících další turnaj Challenge Tour. Northern Ireland Open se účastní také Stanislav Matuš a po prvním kole za 74 ran (+2) je na pomezí šesté a sedmé desítky.

Do turnaje vstoupil třemi bogey na úvodní devítce, na té druhé už ale ránu neztratil, a navíc si o jednu polepšil díky birdie na třináctce. V pátek ho tak čeká boj o cut, na jehož hranici se po prvním pohybuje.

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení