Fanoušci se vrátí, až to bude bezpečné, vzkázal šéf PGA Tour

Jay Monahan

Původně se mělo hrát bez fanoušků pouze šest týdnů, zatím je však jejich návrat na PGA Tour v nedohlednu. A obejít se bez nich bude muset i TOUR Championship v tomto týdnu, kterým vyvrcholí pandemií koronaviru COVID-19 výrazně ovlivněná sezona.

Jedná se přitom už o čtrnáctý turnaj v řadě, na kterém si musejí golfisté zvykat na ticho. Žádné výbuchy euforie po úchvatných ranách, ani žádné někdy nevhodné pokřikování. Žádné "IN THE HOLE!".

A podle všeho tomu tak v globálu ještě nějaký ten pátek bude, i když lokálně se třeba někdy brzy na fanoušky přeci jen dostane.

"Vzhledem k tomu, že povaha viru se neustále mění a různými způsoby na něj reagují i různé komunity, je každá diskuse jinou diskusí," řekl ve středu v Atlantě Jay Monahan, komisař PGA Tour.

Podle něho tak mohou mít turnaje v nadcházejících měsících odlišnou podobu: "Možná uvidíme koncem roku a začátkem toho příštího trochu jiné turnaje, které se budou vracet na různých úrovních."

A nejde pouze o fanoušky. Na PGA Tour by se koncem září mohly vrátit také populární Pro-Amy, které byly s restartem série po koronavirové pauze dočasně zrušené. K prvnímu po dlouhé době by mělo dojít na Corales Puntacana Resort and Club Championship.

"Až budeme mít pocit, že je návrat fanoušků bezpečný, tak se budou moci vrátit," dodal jasně Monahan, podle kterého vnímá celá série lokální podporu v každé destinaci, do které nyní přijede.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení