V Asii se hrát nebude, turnaje PGA Tour se stěhují do USA

CJ Cup

Očekávané se stává skutečností. Kvůli pokračující pandemii koronaviru COVID-19 se letos neuskuteční tradiční asijský swing PGA Tour. Dva ze tří plánovaných turnajů už byly přesunuty do Spojených států, osud třetího je stále ve hvězdách. Ale v Číně se hrát nebude.

Už v minulém týdnu se rozhodlo o tom, že hráči letos nevyrazí do Jižní Koreje. Tam se měl v polovině října (15.-18.) na ostrově Čedžu hrát CJ Cup, který byl však přesunut na hřiště Shadow Creek Golf v Las Vegas.

Místo asijského swingu se tak letos uskuteční krátký lasvegaský. O týden dříve se totiž bude hrát také v Las Vegas tradiční turnaj Shriners Hospitals for Children Open na hřišti TPC Summerlin.

"I když se naši hráči vždy těší na návštěvu Koreje, současné okolnosti nám poskytly novou možnost přivést akci do Las Vegas," vzkázal Ty Votaw, viceprezident PGA Tour, který má na starosti mezinárodní akce.

Hned v dalším týdnu se měl hrát v Japonsku ZOZO Championship, ani ten se ale v Asii letos neuskuteční. Podle pondělních zpráv se místo toho hráči vypraví do kalifornského Sherwood Country Club v Thousand Oaks.

Loňský premiérový ročník akce vyhrál Tiger Woods, který tím vyrovnal historický rekord Sama Sneada v počtu 82 vítězství na PGA Tour v kariéře. Titul tak Tiger bude obhajovat místo v Japonsku v Kalifornii.

"Po loňském úspěšném startu budou naši hráči bez debat zklamaní, že nemohou odcestovat do Japonska a zahrát si tam ZOZO Championship. Už se ale díváme k návratu v roce 2021," dodal Votaw.

V kalendáři tak z asijských turnajů zůstává už pouze HSBC Champions ze série World Golf Championships na přelomu října a listopadu. Čína už ale v červenci oznámila, že ruší veškeré mezinárodní akce do konce roku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení