Rahma nezastavil trest ani DJ, díky neuvěřitelnému puttu slaví titul

Jon Rahm

Jon Rahm prožil nezapomenutelný turnaj, na jehož konci se mohl radovat z pátého vítězství na PGA Tour v kariéře. Španěl okusil během týdne v Olympia Fields spoustu emocí, na ty ze závěru finálového kola ale nikdy nezapomene. A dost možné je už nikdy nezažije.

Nejprve se dostavily ty negativní. To když byl po prvním kole za 75 ran (+5) až na děleném 51. místě ze 69 hráčů, kteří na BMW Championship hráli.

Po druhém kole za 71 ran přišla první euforie v tom třetím, které zvládl za 66 ran i přesto, že si připsal jednu trestnou ránu za to, že na greenu zvedl svůj míček, který ale zapomněl omarkovat.

"Doufal jsem, že kvůli tomu neprohraji o jednu ránu. To jsem si neustále říkal a věřil v to. A pokud by se tak stalo, byla by to pouze moje chyba. Tak jednoduché by to bylo," řekl zpětně Rahm.

S celkovým skóre +2 ztrácel před finálovým kolem na první místo jen tři rány a byl ve hře. A nevzdal se ani ve chvíli, kdy vstupoval do své druhé nedělní devítky se ztrátou čtyř ran na Johnsona.

Zatímco DJ totiž začal ztrácet rány, Rahm na druhé devítce skóroval. Zahrál čtyři berdíky a byl to on, kdo díky kolu za 64 (-6) vedl se skóre -4 o ránu, když byl Johnson na odpališti 18. jamky a musel zahrát birdie.

Dokázal to tímto neuvěřitelným puttem z 10 metrů.

Rahm vše sledoval z drivingu, kde se uchovával v provozní teplotě. A i když na hřišti nebyli fanoušci, tak i těch několik lidí, kteří byli v blízkosti greenu osmnáctky, vydalo takový zvuk, že mu bylo jasné, že se jde do play-off.

Nerozhodilo ho to, spíše nabudilo k další velké bitvě, která však neměla mít dlouhého trvání. Po ranách do greenu se zdálo, že první jamka rozehrávky nerozhodne. A pokud ano, byl výrazně v lepší pozici Johnson.

Pětadvacetiletý Španěl byl se svým míčkem 20 metrů od jamky.

"Vůbec jsem tomu nemohl uvěřit," popsal své bezprostřední pocity poté, co míček z neuvěřitelné vzdálenosti zapadl do jamky. Johnson už tentokrát odpověď nenašel, i když i jeho putt byl skvělý, ale skončil těsně mimo.

Rahm si tak připsal páté vítězství na okruhu, přesto se před ním DJ ve dvou důležitých žebříčcích udržel. A to jak ve světovém pořadí (kdyby neskončil na samostatném druhém místě, tak by se Rahm stal světovou jedničkou), tak ve FedEx Cupu. V Atlantě to tak bude on, kdo bude turnaj, jehož vítěz získá 15 milionů dolarů, začínat se skóre -10. Rahm, který s ním půjde v prvním kole v posledním flightu, bude na -8.

Pod parem nakonec skončilo na BMW Championship pět hráčů. Dělené třetí místo obsadili Joaquin Niemann a Hideki Matsuyama (oba -2), na páté příčce dohrál Tony Finau (-1).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení