Kláru Spilkovou mrzí, že nevyšlo TOP 10. Teď se těší do kina

Klára Spilková

​Po čtyřech letech se Klára Spilková představila českým golfovým fanouškům a v Berouně z toho bylo na Tipsport Czech Ladies Open dělené 13. místo. Nejlepší česká golfistka si to nejlepší schovala na druhou polovinu turnaje, jen slabší úvod 2. kola ji stál lepší umístění.

Po prvním zahřívacím kole byla se skóre -2 ve třetí desítce, což nebyla před víkendem úplně špatná výchozí pozice. Tu si ale pořádně ztížila na úvodní devítce sobotního druhého kola, na které zahrála pět bogey a celkem si pohoršila o tři rány.

Naštěstí pak přišel zlom a neskutečná jízda v podobě pěti berdíků v řadě, na kterou navázala v neděli v úvodu kola finálového dalšími třemi birdie, což ji v tu chvíli posunulo do elitní desítky.

"Přišlo mi, že jsem včera něco na druhé devítce našla a dnes jsem do toho šla se stejným pocitem. A šlo to," zhodnotila v neděli po dohrání úvod finálové rundy, ve které mohla radovat na jamkách tři, pět a sedm.

Tím ale její berounská jízda bohužel skončila.

Na své druhé nedělné devítce už si nepolepšila, berdíkem na třináctce pouze vymazala ztrátu rány z předchozí dvanáctky.

"Trochu mě mrzelo, že mi tam na druhé devítce nic nespadlo, protože jsem se cítila dobře, ale asi jsem na to trochu moc tlačila," přiznala 25letá Češka. "Mrzí mě, že nevyšlo TOP 10, to by bylo super, to jsem si přála. Ale i tak jsem moc vděčná," dodala.

Spilková za sebou má náročný restart sezony, když odehrála pět turnajů v pěti týdnech. Nejprve dva v USA, poté dva ve Skotsku také v rámci LPGA a nyní v Berouně, kde startovala na pozvánku na Ladies European Tour.

"Bylo to dlouhé, ale já si myslím, že tři cuty z pěti (turnajů) jsou dobré, po tak dlouhé době," zhodnotila své výkony z posledního měsíce, který pro ni byl jak fyzicky, tak psychicky velmi náročný.

Musela se totiž držet týden co týden v turnajových bublinách, aby minimalizovala šanci někde chytnout COVID-19. Na to ale nyní alespoň na chvíli nechce myslet a užít si zase trochu normálního života. Alespoň tak, jak je to v současných podmínkách možné.

"Těším se na to, že teď budu mít pár dní volno a užiju si rodinu. A že budu moci jít i ven, třeba za kulturou, do kina," usmála se Spilková, která se po krátkém volnu vrátí do zámoří na svou domovskou LPGA.

Ta má v tomto týdnu volno a pokračovat bude až za dva týdny v termínu od 10. do 13. září druhým majorem sezony, kterým je letos ANA Inspiration. A Spilková v jeho startovní listině nechybí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení