Těžký den na PGT, v elitní desítce se udržel jen Lieser

Ondřej Lieser

Do finálového kola turnaje ALTEPRO Trophy by EXTEC sice vstupovali v elitní desítce s vyhlídkami na skvělá umístění hned čtyři Češi, nakonec se ale v TOP 10 udržel, a to jen tak tak, jediný. Ondřej Lieser obsadil dělenou 10. příčku, vyhrál Němec Thomas Rosenmüller.

Po dvou kolech, která hráči rovnoměrně rozdělili mezi hřiště v Kynžvartu a Sokolově, zamířili v neděli podruhé na kynžvartskou osmnáctku. A byl to skutečný golfový test způsobený nekončícím mrholením či deštěm.

Jen dva hráči se ve finálovém kole dostali pod par hřiště. Kromě 23letého Rosenmüllera, který s celkovým skóre -7 vyhrál o pět ran a připsal si druhý titul v sezoně, to dokázal také jeho krajana a nakonec čtvrtý Lukas Euler. Druhé místo dělí Francouzi Julien Brun a Alexandre Petit (oba -2).

"Mám rád hru v dešti, dneska jsem si to užíval. Mohl jsem se spolehnout na hru železy, speciálně na těžkých jamkách jsem si často přesnými příhrami vytvářel skórovací pozice," přiznal vítěz, který si připsal na své konto 6000 eur. "Pokud jde o mé další plány, jedu teď do Rakouska, protože mi chybí jedno vítězství k zisku automatické karty na Challenge Tour, takže to musím zkusit," dodal.

Z českých golfistů se paru hřiště nejvíce přiblížil Lieser, který si pohoršil o čtyři rány na konečně dvě rány nad par a dělenou 10. příčku. Nejvíce ho muselo mrzet triple bogey na čtyřparové šestce.

"Dnes jsem zažil socket, ztracený míč, tři trojputty, pětkrát minutý putt do tří metrů… Nemůžu to svádět na hřiště, to bylo k okolnostem ve skvělém stavu, klobouk dolů před týmem greenkeeperů. Teď se chystám na Slovakia Open, ale může se stát, že mi vyjde start na European Tour v Portugalsku, to bych po PRO-AMu odjel," prozradil Lieser.

O dvě rány hůře dohrál jak finálové kolo, tak turnaj Stanislav Matuš, který se musel spokojit s děleným 14. místem. Výsledky dalších Čechů, kteří dali cut, jsou vypovídající - Filip Mrůzek (T25) 81 ran, Jakub Bareš (T32) 84 ran, Jan Cafourek (T36) 81 ran, Šimon Zach (T38) 80 ran, Aleš Kořínek (T38) 79 ran, Štěpán Daněk (T47) 78 ran a Michal Pospíšil (T49) 82 ran. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení