Spilková skončila v Berouně třináctá, vyhrála Pedersen

Klára Spilková

Svým nejlepším výsledkem na turnaji se rozloučila Klára Spilková s letošním Tipsport Ladies Czech Open. Po kolech za 70, 70 a 69 ran obsadila se skóre -7 dělenou 13. příčku, na vítěznou Dánku Emily Kristine Pedersen ztratila deset ran.

Tentokrát se nejlepší česká golfistka vyvarovala slabšího úvodu, který ji v sobotu stál lepší umístění v turnaji, a naopak na prvních jamkách zářila.

Po birdie na trojce přišly další dvě na jamkách pět a sedm a Spilková se velmi rychle posunula na tři rány pod par. V tu chvíli se zdálo, že by mohla pomýšlet i na elitní desítku, do té ale nakonec neproklouzla. 

V druhé polovině kola už si totiž v Berouně nepolepšila. Na bogey na 12 však dokázala zareagovat čtvrtým berdíkem dne na 13 a druhou devítku tak došla v paru. Bylo z toho kolo za 69 ran (-3) a celkově -7.

Druhou nejlepší Češkou na turnaji se nakonec stala amatérka Sára Kousková, která se po dvou kolech v paru v neděli blýskla díky sedmi birdie a dvěma bogey rundou za 67 ran (-5) a obsadila dělenou 20. příčku.

Pod par se po třech kolech dostala z domácích golfistek ještě Kristýna Frýdlová (-1, T42) a celkově v paru došly Jana Melichová s Terezou Meleckou (T47). Cutem prošly ještě další dvě amatérky Patricie Macková (+2, 56.) a Tereza Koželuhová (+6, T67).

Z vítězství se i díky závěru birdie-eagle radovala největší favoritka turnaje a první hráčka pořadí Order of Merit LET Dánka Pedersen, která se skóre -17 vyhrála o čtyři rány před druhou Rakušankou Christine Wolf. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení