McIlroy může být každým dnem otcem, do toho hraje o titul

Rory McIlroy

Rory McIlroy zažívá hodně divoké období. Nejen že poprvé od restartu PGA Tour po koronavirové pauze hraje v tomto týdnu o titul, ale navíc se může stát každou chvíli otcem. Možná i to trochu vysvětluje nevyrovnané McIlroyovy výkony z poslední doby.

Zatímco v šesti turnajích této sezony před pandemií koronaviru COVID-19 neskončil hůře než pátý, na sedmi akcích po červnovém restartu nepronikl ani jednou do TOP 10. V tomto týdnu to však má šanci změnit.

Po druhém kole BMW Championship McIlroy dokonce vedl a ani po třetím na tom není špatně. Se skóre +2 je v Olympia Fields na děleném šestém místě se ztrátou tří ran na vedoucí duo Hideki Matsuyma, Dustin Johnson.

Bývalá světová jednička je však nyní hlavou často jinde, než na hřišti. V minulých týdnech to několikrát připustil, ale nikdo nevěděl, co jeho slova znamenají. Nyní to ale konečně prasklo.

"Velmi brzy se staneme rodiči, takže se toho samozřejmě nemůžeme dočkat," přiznal po třetím kole BMW Championship McIlroy, kterému se s jeho ženou Erikou podařilo novinku i díky pandemii dlouho tutlat.

A byl to i McIlroyův záměr: "Podělili jsme se o tu novinku s rodinou a přáteli, ale nemyslím si, že to bylo něco, co bychom museli sdílet zde. Je to naše osobní věc, jsme ale nadšení a nemůžeme se dočkat."

Jestli McIlroy přivítá na světě svou prvorozenou dcerku coby nový šampion PGA Tour se rozhodne v neděli. A je dost dobře možné, že kvůli porodu vynechá i jako obhájce letošní TOUR Championship.

"Čekám na zavolání. ... Tour Championship si ještě zahraji mnohokrát, ale první dítě se vám narodí pouze jednou. To trumfuje všechno ostatní," řekl McIlroy, že by neváhal a místo do East Lake vyrazil do porodnice.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení