Mickelson to dokázal! Vyhrál při své premiéře mezi seniory

Phil Mickelson

Očekávané se stalo skutkem. Phil Mickelson při svém debutu na PGA Tour Champions zvítězil. Turnaj Charles Schwab Series at Ozarks National ovládl se skóre -22 o čtyři rány a připsal si své první vítězství na zámořském okruhu pro hráče starší 50 let.

Právo startovat na něm Mickelson získal letos v červnu, kdy oslavil své 50. narozeniny. První turnaj mohl odehrát ale až nyní poté, co předčasně vypadl na The Northern Trust z play-off FedEx Cupu.

Narychlo se tak přihlásil do akce na hřišti Bass Pro Shops Big Cedar Lodge v Missouri, která se konala netradičně od pondělí do středy. A po třech dnech naplnil Lefty papírové předpoklady.

Vedl od prvního kola za 61 ran (-10), po druhém i třetím měl v čele leaderboardu náskok čtyř ran. S celkovým skóre -22 vyhrál před Timem Petrovicem, třetí skončil se ztrátou šesti úderů Kevin Sutherland.

"Moc jsem si to tady užil. Pro mě je vždy zábavné soutěžit a zde je konkurence opravdu velmi silná. Bylo fajn prožít dobrý start a pak hrát dobře," zhodnotil turnaj ze svého pohledu Mickelson.

Ten se stal jubilejním 20. hráčem, který vyhrál na PGA Tour Champions hned při svém prvním startu. Celkovým výsledkem 191 ran pak vyrovnal nejnižší skóre v historii série zahrané v turnaji na tři kola.

Je otázkou, jak často bude Mickelson na seniorské sérii v nejbližší budoucnosti hrát. Stále má v plánu soupeřit s mladšími protivníky na PGA Tour, kde by rád přidal ještě minimálně jeden triumf k dosavadním 44 vítězstvím. Sám moc dobře ví, že na té stále má.

Vždyť začátkem srpna skončil dělený druhý na prestižním turnaji WGC-FedEx St. Jude Invitational a naposledy zvítězil loni na AT&T Pebble Beach Pro-Am. Na PGA Tour se vrátí už za dva týdny na Safeway Open.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení