Naprostá dominance! DJ vyhrál o 11 ran a je opět jedničkou

Dustin Johnson

Před víkendem to vypadalo, že bychom mohli být na The Northern Trust svědky dramatického turnaje se skvělými výsledky. Nakonec platilo jen to druhé. Dustin Johnson nedal na hřišti TPC Boston nikomu šanci a se skóre -30 vyhrál o propastných jedenáct ran.

Jestli si někdo myslel, že by Johnsona mohlo rozhodit, že v pátek nezahrál pod 60 ran, přestože byl po 11 jamkách 11 ran pod parem, tak opak byl pravdou. DJ pokračoval i nadále ve své jízdě, na úvod letošního play-off FedEx Cupu naprosto dominoval a připsal si 22. titul na okruhu.

Nejprve ve třetím kole zvýšil svůj náskok v čele leaderboardu na pět ran a v neděli rozdíl mezi ním a zbytkem startovního pole ještě více narůstal.

"Míček jsem trefoval naprosto neuvěřitelně," přiznal Johnson, který byl možná sám svým výkonem v posledním týdnu překvapen. S turnajem se rozloučil čistou rundou za 63 ran (-8).

Vstoupil do ní eaglem na pětiparové dvojce a ve zbytku kola přidal ještě šest berdíků. Ten poslední na závěrečné pětiparové osmnáctce, na které zaokrouhlil své skóre na číslo -30. Druhý Harris English na něho i přes skvělý výkon ztratil se skóre -19 jedenáct ran.

Johnson se díky svému druhému vítězství v sezoně vrátil na post světové jedničky, když přeskočil Jona Rahma, Justina Thomase a Roryho McIlroye. A stal se pátým hráčem, který v tomto roce usedl na golfový trůn, což je nejvyšší číslo od založení žebříčku v roce 1986.

"Být prvním hráčem světa je něco, na co jsem opravdu hodně pyšný. A chtěl bych jím na nějaký čas zůstat," přiznal DJ, který se stal světovou jedničkou už pošesté a celkem začíná v této pozici 92. týden.

Delší čas jako světová jednička strávil z Američanů pouze Tiger Woods s nedostižným rekordem 683 týdnů. Tiger se pak s turnajem rozloučil svým nejlepším kolem týdne za 66 ran (-5) a obsadil dělenou 58. pozici.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení