Scheffler zahrál za 59! Lídr DJ mohl být ještě lepší, ale "selhal"

Scottie Scheffler

Mohl to být na PGA Tour historický den! Dvě skóre pod šedesát, to se ještě nikdy na nejslavnějším golfovém okruhu nestalo. Jenže Dustin Johnson v tomto ohledu během druhého kola The Northern Trust selhal a zapsal "pouze" 60 ran. Ještě o jednu ránu lépe zahrál Scottie Scheffler, který tak na rozdíl od něho 60 pokořil.

Je to teprve podruhé v historii, kdy byla v jeden den na PGA Tour zahrána dvě skóre za 60 ran a lépe. Nejspíše nikdo ale nechápe, že nakonec dvě nezačínala pětkou. Johnson totiž nevyužil neuvěřitelnou šanci.

Bývalá světová jednička byla po 11 jamkách na skóre -11. DJ se k němu propracoval sedmi berdíky, dvěma eagly a dvěma pary, když do té doby potřeboval jen 13 puttů. Ve zbytku kola tak potřeboval ubrat ještě jednu ránu, aby to bylo za 59. Zdálo se, že je v ohrožení dokonce rekord Jima Furyka, který v roce 2016 zahrál na Travelers Championship za 58.

Nejen ten odolal.

Johnson na závěrečných sedmi jamkách hrál už pouze pary, když nevyužil několik nadějných příležitostí. I proto po dohrání dostal od novinářů zvláštní dotaz. "Máme vám gratulovat, nebo kondolovat?"

"Je to tak, jak to je. Nestalo se to, ale třeba se zítra znovu pokusím 59 nastřílet," řekl smířeně Johnson, který se s celkovým skóre -15 ujal vedení o dvě rány. Před Cameronem Davisem a také Schefflerem.

Ten své životní kolo dohrál ve chvíli, kdy DJ do druhé rundy teprve vstupoval. A díky dvanácti berdíkům se stal teprve jedenáctým hráčem v historii PGA Tour, který na magické golfové číslo 59 dosáhl.

"Bylo zábavné sledovat, jak se Scottiemu dařilo. Připadáte si, jako že máte hendikep 9, když někdo zahraje 59," přiznal Kevin Streelman, který vše sledoval z první řady a v pátek zahrál o 12 ran hůře. Tedy v paru.

Pro Schefflera se nejednalo o první letošní 59. Pod 60 zahrál už během koronavirové pauzy během jednoho tréninkového kola doma v Dallasu.

"Tehdy jsme si prostě jenom šli zahrát. Byla to zábava," zavzpomínal Scheffler, který tentokrát musel na posledním pětiparu zahrát birdie. Po úspěšné druhé ráně do greenu a dvojputtu z 27,5 metru se mu to podařilo.

"Rozhodně jsem byl nervózní, velmi nervózní při obou dvou ranách. Ale možná mi to pomohlo se ještě o něco více soustředit," dodal Scheffler.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení