Koepka ukončil sezonu, do US Open bude odpočívat

Brooks Koepka

Ještě před dvěma týdny se zdálo, že by Brooks Koepka mohl zachránit nepovedenou sezonu. Místo toho se ji nyní rozhodl předčasně ukončit a soustředit se na start té nové.

Bývalý první hráč světa se po loňské operaci levého kolene herně i výsledkově trápil. Pak ale z ničeho nic skončil začátkem července dělený druhý na FedEx St. Jude Invitational a o týden později útočil na obhajobu titulu na PGA Championship, než vyhořel ve finálovém kole.

A po něm se vše vrátilo do starých kolejí. V minulém týdnu neprošel cutem na Wyndham Championship, posledním turnaji základní části PGA Tour, a opět hovořil o fyzických problémech.

Ty sice nemají být nyní spojené s levým kolenem, ale jsou dostatečně velké na to, že se Koepka nakonec rozhodl předčasně ukončit sezonu. 

V tomto týdnu tak nezasáhne do The Northern Trust na hřišti TPC Boston, což znamená jeho konec v play-off. Nemá totiž jak si vylepšit svou aktuální 97. pozici ve FedEx Cupu, do druhého ze tří turnajů vyřazovacích bojů přitom postoupí jen 70 nejlepších.

Mimo jiné to znamená, že se Koepka nezúčastní sedmého turnaje v sedmi týdnech. Místo toho si dá podle všeho čtyři týdny pauzu a ukáže se fanouškům až ve Winged foot při US Open.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení