Největší balík si vydělal na PGA Championship Thomas, jak to?

Justin Thomas

Na první pohled to pro něj nebyl dobrý týden. Justin Thomas skončil na PGA Championship až na děleném 37. místě a přišel o post světové jedničky, který si užíval jen sedm dní. Přesto si v San Francisku zajistil více jak dva miliony dolarů, tedy zhruba 45 milionů korun!

Ani Collin Morikawa, který na hřišti TPC Harding Park vyhrál svůj první turnaj velké čtyřky, si nevydělal tolik. V jeho případě to bylo "jen" 1,98 milionu dolarů, tedy v celkových počtech o 60 000 dolarů méně.

Jak je to možné?

Jednoduše. Thomas si sice z 11milionového prize money ukrojil pouze 45 tisíc dolarů, ale turnaj před koncem základní části PGA Tour si zajistil první místo v pořadí FedEx Cupu před vstupem do play-off.

Díky tomu vyhrál letošní the Wyndham Rewards, vloženou soutěž, která oceňuje deset nejlepších hráčů základní části PGA Tour. A tomu nejlepšímu pošle na účet rovné dva miliony dolarů!

Pořadí na druhém až devátém místě se ještě může změnit po Wyndham Championship, do kterého zasáhnou hned čtyři hráči z aktuální TOP 10 - Webb Simpson (3.), Sungjae Im (5.), Patrick Reed (6.) a Brendon Todd (9.). 

O hodně však v Greensboro půjde také na opačném pólu pořadí, když do play-off postoupí jen 125 nejlepších hráčů sezony.

I ti ostatní však mohou být v klidu, kvůli pandemii koronaviru COVID-19 a nečekané tříměsíční pauze letos hráči nemohou přijít o svou kartu pro příští sezonu. Mohou si tak pouze vylepšit svou pozici.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení